Zakumaj.pl

Ciekawe sposoby na zapakowanie prezentu

Ciekawe sposoby na zapakowanie prezentu

Prezenty kojarzą się głównie z Bożym Narodzeniem, ponieważ w czasie tych świat kupuje się ich i pakuje najwięcej. Jednak i w inne miesiące w roku ma się okazję obdarowywać innych prezentami, w związku z tym warto zadbać o ich odpowiednie opakowanie. Im ładniej zapakowany podarunek, tym większa przyjemność dawania oraz dostawania.

 • Pudełko ozdobne

  Pudełko ozdobne

  Każdy, kto nie czuje się na siłach samodzielnie opakować prezentu w papier lub chce podarować coś o nieregularnym kształcie, może skorzystać z ozdobnego pudełka. Można je znaleźć w kwiaciarniach, w większych sklepach papierniczych lub na stoiskach pakujących prezenty. Ich zaletą jest wygląd oraz trwałość. W zależności od okazji, jakiej dotyczy prezent – urodziny, święta, rocznica, ślub – można wybrać pudełko, które jest odpowiednio ozdobione np. w torty lub choinki. Dodatkowo bez problemu można dobrać rozmiar od najmniejszego do największego, od wysokiego do płaskiego, w którym zmieści się płyta CD. Tak zapakowany prezent nie tylko łatwo przenosić, ale i jest on bezpieczny, co jest szczególnie ważne w przypadku delikatnych lub szklanych przedmiotów.

 • Pakowanie w papier

  Pakowanie w papier

  W sklepach papierniczych albo kwiaciarniach bez problemu kupi się papier ozdobny do pakowania prezentów. W zależności od pory roku można spodziewać się na nim innych wzorów. Opakowanie przedmiotu w papier wymaga odrobiny czasu oraz cierpliwości. Należy zaopatrzyć się w papier, nożyczki, taśmę klejącą oraz trochę miejsca na biurku lub na podłodze, jeśli nie posiada się biurka. Żeby dobrze zapakować podarek trzeba wymierzyć odpowiednią ilość papieru – warto uciąć go o 1 centymetr więcej, żeby mieć ewentualny zapas. Prezent kładzie się na środek papieru i zawija papier z jednej i drugiej strony. Nakleja się taśmę klejącą, aby papier nie zaczął rozchylać się, a następnie wystające części składa tak, by powstał trójkąt. Zwija się je lub składa tak, żeby dotknęły się czubkami na środku prezentu. Zakleja taśmą. Dla lepszego efektu można owinąć paczuszkę wstążką, chyba że papier jest na tyle ładny, że sam w sobie stanowi ozdobę.

 • Folia przezroczysta

  Folia przezroczysta

  W przypadku niektórych prezentów, zamiast pudełek i papieru do pakowania lepiej sprawdza się folia przezroczysta. Dotyczy to przede wszystkim zestawów kosmetyków z pudełkami o różnej wielkości, owoców oraz słodyczy, które prezentują się lepiej, kiedy są widoczne. O zapakowanie w folię i ozdobienie wstążkami można poprosić w kwiaciarni lub wykonać to samodzielnie. Wystarczy zakupić duży arkusz folii przezroczystej, który kosztuje 2 złote oraz wstążkę pod kolor prezentu. Podarunek układa się na środku arkuszu i zawija jego brzegi tak, żeby można było chwycić wszystkie cztery rogi mocno ręką i związać je wstążką.

 • Torebka prezentowa

  Torebka prezentowa

  Najłatwiejszym sposobem zapakowania prezentu jest zakup torebki ozdobnej. Jest to szczególnie przydatny sposób, gdy chce się podarować butelkę wina. Warto wtedy zakupić podłużną torebkę ozdobioną kieliszkiem, butelką albo dostosowanym do okazji nadrukiem. Torebka jest opakowaniem prostym, jednak w przypadku butelek różnego rodzaju eleganckim i łatwym do przenoszenia zarówno dla tego, kto ofiarowuje prezent, jak i otrzymuje.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz