Zakumaj.pl

Ciekawy kalendarz adwentowy z kartonu

Ciekawy kalendarz adwentowy z kartonu

Kalendarz adwentowy to tradycja i można znaleźć go nie tylko tam, gdzie są dzieci, lecz niemal w każdym domu. Niekoniecznie musi zawierać w sobie czekoladki. Z powodzeniem staje się ozdobą, która urozmaici oczekiwanie na wyjątkowe święta, jakim jest Boże Narodzenie. Oto pomysł na kalendarz z kartonu.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ładnego kalendarza adwentowego potrzebne są przede wszystkim:

  1 pudełko kartonowe,

  brystol kolorowy,

  kredki,

  nożyk do papieru,

  taśma klejąca, kolorowa,

  mazaki.

 • Etap pierwszy

  Pudełko rozciąć, aby uzyskać plaski kształt. Wyprasować, po czym odciąć zbędne elementy, uzyskując prostokąt o wymiarach 27,5x60 cm. Następnie z brystolu wyciąć prostokąt o identycznych wymiarach.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Na tekturze narysować dowolny obrazek. Może to być domek, pokryty śniegiem, choinka, stajenka, Mikołaj z saniami, wybór jest dowolny. Obrazek najlepiej naszkicować ołówkiem, a następnie pokryć go kolorami. Można wzorować się na obrazkach dostępnych w Internecie.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Z jednego z pozostałych kawałków pudełka wyciąć prostokącik. Będzie to szablon okienka. Odrysować go na tekturze z obrazkiem w takiej liczbie, ile jest dni adwentu. Każde z okienek należy ponumerować. Następnie należy chwycić za nóż i przeciąć 3 strony okienka. Ostatnią jedynie delikatnie naciąć, żeby łatwo się otwierały.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Do tylnej części kartonu przykleić prostokąt z brystolu, ale tak aby fragmenty widoczne po otworzeniu okienka nie były pokryte klejem. Gdy klej zaschnie, po kolei otwierać okienka i wpisywać w nie zalecenia na każdy dzień adwentu albo ładny cytat, wedle uznania. Gotowym kalendarzem można ozdobić własny dom albo komuś go podarować.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz