Zakumaj.pl

Co jeść, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Co jeść, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Tłuszcz gromadzący się w okolicach brzucha jest szczególnie niebezpieczny dla zdrowia. Osoby cierpiące na tego typu otyłość są szczególnie narażone na choroby serca i cukrzycę. Trzeba wiedzieć, że oprócz irytującej nas „oponki” , tłuszcz zbiera się wokół narządów wewnętrznych, utrudniając im pracę. Dlatego jeśli przybyło nam centymetrów w pasie, trzeba zrzucić zbędne kilogramy. Odchudzanie jest procesem kompleksowym – nie można pozbyć się sadełka jedynie z brzucha. Jeśli jednak tam nagromadziło się go najwięcej, pomogą nam odpowiednio dobrana dieta oraz ćwiczenia.

  • Dieta ABS

    Dieta ABS

    Dietę ABS, która umożliwia spalenie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, stworzył David Zinczenko, redaktor Men’s Health. Dieta trwa sześć tygodni i łączy się z treningiem siłowym oraz ćwiczeniami aerobowymi. Należy jeść sześć posiłków dziennie, zbilansowanych tak, by powstawał deficyt kaloryczny 300-500 kcal. Redukcji tkanki tłuszczowej towarzyszy budowanie masy mięśniowej. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że mięśnie zużywają znacznie więcej energii niż tłuszcz. Dieta oparta jest na koktajlach sporządzanych z chudego mleka lub jogurtu, białka w proszku, owoców oraz masła orzechowego. Duża ilość wapnia w tych produktach ogranicza wytwarzanie tkanki tłuszczowej przez organizm. Należy także wypijać dziennie osiem szklanek wody. Można także pić zieloną herbatę i niewielkie ilości soku owocowego.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • Kamila 46.228.233.*

    Mi z oponką na brzuchu też najgorzej szło. Stosując różne diety i ćwiczenia dało mi się stracić centymetry w udach i biodrach, zmniejszył się też obwód w biuście, a brzuch ciągle był za duży... W tym ostatnim etapie odchudzania trzeba większy nacisk położyć na połączenie diety z większą ilością ćwiczeń aerobowych ale i siłowych.Bez tego się nie da.Teraz mam proporcjonalną sylwetkę i zero problemów z wystającymi boczkami.Ale łatwo nie było.

  • 1
Dodaj komentarz