Zakumaj.pl

Co ciekawego można przywieźć z Irlandii?

3.8 (razem głosów: 2)
Co ciekawego można przywieźć z Irlandii?

Irlandia oraz Irlandczycy są bardzo dobrze postrzegani przez Polaków, odnajduje się podobieństwa, chce się ich szukać, twierdząc że są one w mentalności, religii, podobnym postrzeganiu niektórych rzeczy. Co istotne, w Irlandii jest obecnie duża grupa polskich emigrantów, którzy wyjechali z Polski po otworzeniu się przed nimi granic Unii Europejskiej. W związku z tym wyjazdy i odwiedziny Irlandii stały się częstsze, a gdzie jest wyjazd tam powinny być pamiątki.

  • Zielona koniczyna na szczęście

    Zielona koniczyna na szczęście

    Irlandia zwana jest zieloną wyspą, co wiąże się z tym że wiele pamiątek – i nie tylko – jest w kolorze zielonym. Dotyczy to równie koniczynek, które są symbolem Irlandii. Tym samym sporo pamiątek jest nie tylko zielonych, ale również w kształcie koniczyny trójlistnej lub z jej motywem na sobie. Nie jest to symbol wybrany przypadkowo, lecz z całą świadomością, ponieważ odnosi się do Świętej Trójcy, o której nauczał św. Patryk, patron Irlandii. Jednocześnie ze świętym Patrykiem wiąże się najbardziej znane święto irlandzkie, czyli Dzień Św. Patryka obchodzony 17 marca, który przyciąga do kraju mnóstwo turystów z różnych stron świata. W tym dniu wszystko staje się zielone, łącznie z rzekami, które są tego dnia specjalnie barwione.

    Chcąc przywieźć coś z koniczyną, można zdecydować się niemal na wszystko: kubek, pocztówki, koszulki, breloczki z koniczyną, które będą miłe dla każdego obdarowanego.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz
Zobacz również