Zakumaj.pl

Co robić w razie wypadku samochodowego?

Co robić w razie wypadku samochodowego?

Zły stan dróg, lekceważenie przepisów, brak kultury jazdy, brawura i wsiadanie do samochodu pod wpływem alkoholu – te czynniki powodują, że często zdarzają się kolizje i wypadki drogowe. Są to zdarzenia bardzo stresujące, a gdy poszkodowani są ludzie – wręcz traumatyczne. I choć nie sposób ich przewidzieć, warto wiedzieć, jak się wówczas zachować. Może chodzić po prostu o odszkodowanie, ale często od naszej reakcji zależy życie ludzkie. Co robić w razie wypadku samochodowego, dowiesz się z tego artykułu.

  • Gdy miała miejsce kolizja

    Gdy miała miejsce kolizja

    Kolizja ma miejsce wtedy, gdy zostały uszkodzone pojazdy, natomiast nie ucierpieli ludzie. W takim przypadku pojazdy należy przestawić na pobocze i usunąć z nawierzchni szkło, oderwane fragmenty karoserii itp. Nie ma obowiązku wzywania policji, chyba że nie jest możliwe ustalenie, kto jest sprawcą zdarzenia. Jeśli kierowcy doszli do porozumienia w tej sprawie, spisują oświadczenie. Trzeba opisać przyczynę i okoliczności kolizji, podać dane kierowców i pojazdów, wskazać sprawcę, opisać uszkodzenia i sporządzić szkic sytuacyjny. Najlepiej mieć w samochodzie przygotowany na taką okoliczność druk. Warto zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia i zapisać dane świadków.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Osoba, która nie wywiąże się z obowiązku udzielenia pomocy ofiarom wypadku, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Wskazówki:

Gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, apteczka i kamizelka odblaskowa powinny być w każdym samochodzie. Są niezbędne w razie wypadku.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz