Zakumaj.pl

Co warto wiedzieć o aromaterapii?

Co warto wiedzieć o aromaterapii?

Słowo „aromaterapia” znaczy tyle, co „leczenie zapachami”. Trzeba jednak uściślić, że nie chodzi o zapachy w ogóle, ale olejki eteryczne wytwarzane przez rośliny. Te lotne substancje o bogatej gamie zapachów to wielki sekret przyrody. Ich skład często nie jest nam do końca znany. Regulują one życie roślin, zwabiają pożyteczne owady, a chronią przed szkodnikami. Roślinne olejki eteryczne wpływają na procesy biochemiczne także ludzkiego organizmu i mają na niego dobroczynny wpływ. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aromaterapii, zapoznaj się z tym artykułem.

  • Istota aromaterapii

    Ludzie zawsze lubili otaczać się pięknymi zapachami. Moc roślinnych olejków eterycznych znano już w starożytności. Cywilizacja sumeryjska, egipska, grecka czy rzymska wykorzystywały je na wiele sposobów – aromatyczne kąpiele, perfumy czy balsamy nie są wynalazkiem naszych czasów. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych można leczyć ból, łagodzić stany zapalne, neutralizować stres, wyciszyć emocje. Aromaterapia jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod leczenia, a zastosowana odpowiednio wcześnie może je nawet zastąpić. Olejki eteryczne stosuje się zewnętrznie albo wziewnie; nie są przeznaczone do użytku wewnętrznego. Jest bardzo wiele metod aromaterapii.

Strona 1 z 6
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Można nabyć drewniane ozdoby przeznaczone do nasączania olejkami zapachowymi. Powieszone w pokoju, będą nadawały całemu pomieszczeniu przyjemny klimat.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz