Zakumaj.pl

Co zabrać ze sobą na wakacje?

Co zabrać ze sobą na wakacje?

Wybierasz się na wakacje? Pamiętaj, że odpowiednie spakowanie się to podstawa. Nic tak nie zepsuje Ci urlopu, jak brak ulubionej bluzki albo aparatu fotograficznego. Zatem zacznij od tego, żeby zrobić listę niezbędnych Ci rzeczy. Nie rób jej w ostatniej chwili. Zacznij np. tydzień przed wyjazdem i każdego dnia dopisuj kolejne pozycje – sama zobaczysz, ile Ci się przypomni. Najlepiej załóż taką listę w kalendarzu czy notesie, który zabierasz ze sobą do pracy – nigdy przecież nie wiadomo, kiedy przypomni Ci się coś ważnego. Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi, jakie przedmioty powinny znaleźć się w Twoim wakacyjnym plecaku.

 • Wakacje rodzinne

  Wakacje rodzinne

  Jeśli planujesz wakacje rodzinne, najlepiej, aby każdy miał swoją listę i swoją torbę na rzeczy osobiste. Możecie mieć także jedną wspólną torbę, do której spakujecie przedmioty do wspólnego użytku, np. czajnik bezprzewodowy czy prowiant. Takie oddzielne planowanie i pakowanie powinno maksymalnie zaangażować dzieci – powinny czuć się w pełni odpowiedzialne za spakowanie swoich walizek. Ponadto w zależności od wieku uczestników wycieczki, środka lokomocji, którym będziecie się poruszali i miejsca, w które jedziecie, dopasujcie, w co się będziecie pakować. W góry zdecydowanie najlepszy jest plecak, ale jeśli planujecie głównie zwiedzanie miasta, lepiej zabrać walizkę na kółkach i mniejszą torebkę na wypady do muzeów czy kościołów.

 • Dopasuj ubrania do pogody i planów

  Dopasuj ubrania do pogody i planów

  Przygotowując się do pakowania ubrań, zacznij od obejrzenia kilku prognoz pogody. Koniecznie musisz dopasować to, co zabierasz ze sobą, do tego, jaka ma być pogoda. Ponadto jeśli planujesz wyjazd w góry, musisz zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, usztywniane buty, bluzę lub polar. Nad morze na pewno przyda się strój kąpielowy i pareo. Jeśli planujesz wycieczkę do miasta, warto zabrać ze sobą coś eleganckiego – sukienkę, sandałki – a nie tylko ubranie sportowe. Być może pójdziecie któregoś wieczoru na kolację do restauracji lub w deszczowe popołudnie wybierzecie się do miejscowego teatru? Oczywiście pamiętaj o podstawowych elementach garderoby: bieliźnie, skarpetkach, klapkach pod prysznic.

 • Jak się zapakować?

  Jak się zapakować?

  Masz wrażenie, że nic już nie możesz zmieścić do swojej torby? Wystarczy, że zamiast składać ubrania w kostkę, zwiniesz je w rulon. Oprócz tego, że zyskasz miejsce, nie pogniotą się tak bardzo. Poza tym sporo miejsca zapewne zajmują Ci pełnowymiarowe opakowania kosmetyków. Wystarczy zakupić w drogerii ich mniejsze wersje, specjalnie na wakacje. Jeśli nie znajdziesz mini odpowiednika swojego ulubionego kosmetyku, możesz kupić plastikowe opakowania i przelać w nie te specyfiki, których używasz na co dzień. Walizkę lub plecak dobrze jest także podpisać, szczególnie gdy podróżujesz samolotem. Nie zapomnij również o dokumentach, ładowarce do telefonu, karcie kredytowej. W Twoim portfelu zawsze powinna się także znajdować karta z posiadaną przez Ciebie grupą krwi.