Zakumaj.pl

Cytaty, które zmotywują każdego!

Cytaty, które zmotywują każdego!

Istnieje wiele złotych myśli, motywujących haseł i cytatów, które idealnie nadają się do wpisania w kalendarz lub na karteczkę, którą potem umieścimy we widocznym miejscu. Wiele z nich możemy także użyć jako desykację do książki czy kartki dla kogoś bliskiego. Takie zdania potrafią wspomóc w rozwoju osobistym, zmotywować do działania, przywrócić wiarę w siebie i w ludzi. Poniżej kilkanaście takich haseł – wybierz te, które najbardziej do Ciebie przemawiają, zapamiętaj i zacznij stosować na co dzień!

 • Działaj!

  Działaj!

  Doskonale do działania zmotywuje Ken Wilber, pisząc: "Czyż nie jest to przyjacielu najwyższy czas, abyś się obudził? Od jak dawna jesteś zagubiony we śnie? Nie czujesz jak mędrcy potrząsają tobą, mówiąc: "Obudź się, proszę, obudź się, to tylko sen!" Wiesz o tym, prawda? W głębi duszy wiesz, że to tylko sen i że przebudzenie jest możliwe." Jeszcze bardziej zdecydowanie do spełniania marzeń nawołuje Mark Twain poradą: "Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i ty możesz być wielki." Ten sam autor twierdzi także, iż "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj." Jeśli nadal brak Ci motywacji, przemyśl zdania Nikodema Marszałka: „Gdybyś usłyszał tysiąc razy – nie uda Ci się. To wiesz co? Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz

  i pokaż, jak bardzo się mylili. Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą.”

 • Optymizm i wiara we własne siły

  Optymizm i wiara we własne siły

  Wiele cytatów opiera się na tym, że warto myśleć pozytywnie i zawsze mieć nadzieję. Kelly Ann Rothaus nawołuje: "Dalej. Otwórz drzwi, o których mówiono, że nie da się ich otworzyć. Tam czeka życie" a ksiądz Jan Twardowski podkreśla: "Nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno." Do wiary we własne możliwości i dowagi do działania nawołuje także Norman Vincent Peale, pisząc "Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca" a Musashi Miyamoto uspokaja, że „Na początku jest to trudne, ale na początku wszystko jest trudne.”

 • Idealne na biurko

  Idealne na biurko

  Masz biurko w pracy lub w domu? Oto kilka krótkich i treściwych myśli, które pozwolą Ci lepiej z zacząć dzień lub dodadzą siły w trakcie jego trwania. Derek Walcott podkreśla, bowiem, że "Nadejdzie czas kiedy, w uniesieniu, powitasz siebie w swoich własnych drzwiach, w swoim własnym lustrze i uśmiechniecie się do siebie na powitanie" a H. Jackson Brown zagrzewa do działania zdaniem: "Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało." Bezsilność i zrezygnowanie wyeliminuje myśl Arthura Ashe: "Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz." Jeśli przyjdzie moment, w którym poczujesz, że jesteś w najgorszej z możliwych sytuacji, przypomnij sobie, że Nikodem Marszałek napisał: "Ludzie, którzy nie mają problemów to ludzie martwi. Dzień twojej śmierci będzie dniem bez problemów."

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz