Advertising
Zakumaj.pl

Do czego można zastosować wodę utlenioną?

Opiekun artykułu: rokisanka
Do czego można zastosować wodę utlenioną?

Do czego można zastosować wodę utlenioną?

Woda utleniona jest jedynym środkiem zabijającym bakterie, który zawiera tylko wodę i tlen. Podobnie jak w przypadku ozonu, zabija ona drobnoustroje w procesie utleniania. Z tego powodu woda utleniona jest najbezpieczniejszym środkiem do odkażania ran. Oczywiście oczyszczanie skaleczeń nie jest jedyną rzeczą, którą możesz zrobić przy pomocy tego preparatu. Poniższy artykuł zapozna cię z innymi właściwościami wody utlenionej. Możesz się nieźle zdziwić, do czego jeszcze da się zastosować ten środek.

Advertising
Advertising
  • Wybielanie i wywabianie plam

    Wybielanie i wywabianie plam

    Aby osiągnąć nieskazitelną biel, nie trzeba wcale drogich wybielaczy. Wystarczy, że do prania dodasz szklankę wody utlenionej. Dzięki niej ubrania nie tylko będą wybielone, wywabi również plamy z krwi na ciuszkach czy dywanach i tapicerce. Jeżeli jakaś rzecz jest poplamiona krwią, najlepiej nalać wodę utlenioną wprost na plamę. Poczekaj około minuty, a następnie spłucz zimną wodą. Jeżeli plama całkowicie nie zniknie, powtórz proces raz jeszcze.

  • Regenerująca kąpiel

    Do wanny wypełnionej ciepłą wodą na 1/4 jej objętości dodaj około dwóch litrów 3% wody utlenionej. Kąpiel w takim roztworze powinna trwać 30 minut lub więcej. Żeby utrzymać odpowiednią temperaturę, dolewaj co jakiś czas ciepłej wody. W ten sposób nie będzie ci za zimno, a woda utleniona będzie mogła spokojnie działać na twoje ciało.

  • Grzybica stóp

    Woda utleniona może ci również pomóc, jeśli zmagasz się z grzybicą stóp. Aby się jej pozbyć, codziennie wieczorem spryskuj stopy oraz palce roztworem, który składa się z wody utlenionej i zwykłej wody. Proporcje powinny wynosić 1/2 opakowania wody utlenionej na 1/2 szklanki wody. Pozostaw preparat do wyschnięcia. W tym czasie możesz spokojnie iść spać.

  • Irygacja

    Dodaj 2 nakrętki wody utlenionej o stężeniu 3% do szklanki z ciepłą wodą destylowaną. Irygację należy wykonywać 1 – 2 razy na tydzień. Dzięki temu możesz pozbyć się nawet przewlekłej grzybicy.

  • Lewatywa i płukanie okrężnicy

    Do płukania okrężnicy należy dodać 1 szklankę wody utlenionej o stężeniu 3% na 19 litrów ciepłej wody. Nie powinno się przekraczać podanej ilości, gdyż może to wywołać nieprzyjemne komplikacje. Zaś do lewatywy rozcieńcz 1 łyżkę 3% wody utlenionej w jednym litrze ciepłej wody destylowanej.

  • Infekcje skórne

    Namaczaj obszary skóry, które noszą widoczne ślady infekcji, w wodzie utlenionej przez około 10 minut kilka razy dziennie. Co ciekawe, ten preparat może wyleczyć nawet gangrenę, która nie chce się przecież goić pod wpływem środków farmakologicznych. Wystarczy, że będziesz namaczać objęty przez nią obszar ciała. Żeby pozbyć się grzybicy, czyraków i innych chorób skóry, wlej do wanny z ciepłą wodą połowę zawartości buteleczki wody utlenionej.

  • Infekcje zatok

    Na problemy z zatokami mogą pomóc inhalacje przygotowane z łyżki wody utlenionej, którą należy dodać do miski z gorącą wodą. Nachyl głowę nad miską, nakryj ją ręcznikiem i wdychaj parę przez około 10 minut. W zależności od nasilenia problemu, mogą być potrzebne większe lub mniejsze ilości wody utlenionej.

  • Gojenie ran

    Gojenie ran

    W medycynie woda utleniona jest stosowana do oczyszczania i usuwania martwej tkanki. Zatrzymuje również krwawienie z małych naczyń krwionośnych. Nie powinno się moczyć w niej ran, chociaż niektóre źródła podają to jako doskonały sposób leczenia. Woda utleniona nie powinna wchodzić w kontakt z otwartymi ranami, gdyż może doprowadzić do uszkodzeń i obumierania tkanek. W przypadku ran związanych z oparzeniami także nie wolno stosować wody utlenionej.

  • Higiena jamy ustnej

    Woda utleniona ma właściwości bakteriobójcze, dlatego sprawdzi się również jako pomoc w higienie jamy ustnej. Odmierz jedną nakrętkę wody utlenionej i wlej ją do ust. Postaraj się utrzymać ją w nich przez 10 minut. Po upływie tego czasu wypluj ją i wypłucz usta. Pamiętaj o tym, żeby nigdy nie połykać wody utlenionej. Dzięki takim płukankom pozbędziesz się aft i innych problemów z jamą ustną.

  • Pasta do zębów

    Używając sody oczyszczonej i wody utlenionej, możesz stworzyć pastę do zębów. Wystarczy, że wymieszasz je tak, aby otrzymać papkę. Możesz również zamoczyć szczoteczkę do zębów w wodzie utlenionej i umyć nią zęby. W taki sposób skutecznie pozbędziesz się bakterii, które mogą powodować próchnicę.

  • Ból zęba

    Ból zęba

    Może woda utleniona nie należy do środków przeciwbólowych, jednak ma właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. I właśnie dzięki nim skutecznie radzi sobie z bólami zębów, które są powiązane z pojawieniem się infekcji. Niektórych może nawet uchronić przed leczeniem kanałowym. Kilka razy dziennie płucz bolący ząb wodą utlenioną i raz dziennie olejkiem kokosowym. Po upływie kilku dni ból powinien ustąpić.

  • Wybielanie zębów

    Jeżeli będziesz stosować wodę utlenioną jako płyn do płukania jamy ustnej, da ci dodatkową korzyść – wybielone zęby. Najprzyjemniejsze jest to, że cały proces nie będzie cię kosztował zbyt wiele czasu czy pieniędzy. Zapomnij o kosztownych paskach wybielających czy samych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Jedyną rzeczą, której będziesz potrzebować w celu uzyskania pięknych, białych zębów, jest woda utleniona.

  • Rozjaśnianie włosów

    Woda utleniona jest środkiem, który od bardzo dawna jest używany do rozjaśniania włosów. Wystarczy, że rozcieńczysz wodę utlenioną w zwykłej wodzie w stosunku 1:1. Następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem. Spryskaj nim wilgotne włosy i rozczesz je dokładnie. Dzięki temu uzyskasz naturalne, jaśniejsze pasemka. Im częściej będziesz stosować taką mieszankę, tym widoczniejsze będą zmiany zachodzące w twojej fryzurze.

  • Czyszczenie kuchni

    Woda utleniona może się przydać do pozbywania się bakterii z blatów i drewnianych desek do krojenia. Jest również skuteczna w pozbywaniu się nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy, że nalejesz trochę wody utlenionej na ściereczkę lub wlejesz ją do butelki z atomizerem. Roztwór nadtlenku wodoru może się także sprawdzić w usuwaniu smug z szyb i luster. Przyda się także w czasie dezynfekcji lodówki czy pojemników śniadaniowych.

  • Usuwanie pleśni

    Woda utleniona to środek, który pomoże ci uporać się z pleśnią. Możesz czyścić nią obszary, w których pojawiała się pleśń, nawet wtedy, gdy całkowicie się jej pozbyłeś. W ten sposób będziesz mieć gwarancję, że pleśń już więcej nie pojawi się w twoim domu.

  • Środek bakteriobójczy

    Zostało udowodniona naukowo, że woda utleniona w połączeniu z octem daje skuteczny i całkowicie pozbawiony toksyn środek, który zabije nawet najgroźniejsze szczepy bakterii, np. bakteria salmonelli czy E.coli. Najważniejsze jest to, żeby nie mieszać obu substancji, a stosować je jedną po drugiej. W jednej butelce z atomizerem umieść ocet, w drugiej wodę utlenioną. Miej jednak na uwadze, że światło działa niszcząco na właściwości roztworu nadtlenku wodoru, dlatego przelewaj ją do innej butelki tuż przed użyciem. Najpierw wyczyść dany przedmiot preparatem, którego zazwyczaj używasz. Następnie spryskaj go pierwszym, a potem drugim środkiem. Kolejność zastosowania jest naprawdę obojętna. Przez krótką chwilę na twoich oczach będzie zachodzić silna reakcja chemiczna. Jej moc będzie tak duża, że zabije wszystkie niebezpieczne dla zdrowia twojego i bliskich bakterie. Na zakończenie usuń obie substancje, używając wody. Jeżeli stosowałaś je na blaty, przetrzyj je zamoczoną w wodzie ściereczką.

  • Płukanie warzyw

    Woda utleniona nie tylko zabija bakterie, jest również skuteczna w neutralizacji środków chemicznych, którymi mogą być spryskiwane owoce i warzywa. Do zlewu wypełnionego zimną wodą wlej 1/4 szklanki 3 % roztworu nadtlenku wodoru. Warzywa delikatne, np. sałatę, namaczaj przez 20 minut, a te z grubszą skórką, np. ogórki, przez 30 minut. Po upływie tego czasu osusz je i zjedz lub włóż do lodówki. Ta druga opcja pozwoli im zachować świeżość na dłużej.

  • Odkażanie mięsa

    Woda utleniona może być też stosowana jako środek do płukania mięsa. Dodaj łyżkę do pojemnika z wodą, w której będziesz płukać mięso przed ugotowaniem go.

  • Marynaty

    O dziwo, woda utleniona może być składnikiem marynat. Wybrane mięso włóż do szklanego naczynia. Zalej je roztworem, w którym woda utleniona i zwykła będą w proporcji 1:1. Następnie nakryj naczynie i włóż je do lodówki na około 30 minut. Po upływie tego czasu wyjmij mięso, opłucz je i ugotuj.

Popularne tagi
  • kobalt
  • lecznicza nalewka ziołowa
  • lecznicza jemioła
  • suchość pochwy
  • właściwości rumianku
  • zalety arniki góskiej
  • grypa
  • aloes dla ciała
  • ozdoba
  • stres
  • urazy
  • powikłania po hirudoterapii
  • wady jemioły
  • gdzie poddać się hirudoterapii
  • lukrecja
Advertising
Advertising
Advertising
Advertising