Zakumaj.pl

Skuteczne maseczki na spierzchnięte dłonie

Skuteczne maseczki na spierzchnięte dłonie

Zimą oraz w okresach przejściowych pomiędzy porami roku dłonie narażone są na ciężkie warunki atmosferyczne, które doprowadzają do przesuszenia. Dodatkowo brak witamin, mniej składników mineralnych w organizmie sprawiają, że skóra staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Można temu zaradzić, stosując skuteczne, domowe maseczki.

  • Maseczka miodowa

    Maseczka miodowa

    Zalety miodu są dobrze znane. Nawilża, odkaża i zapewnia skórze dużą ilość witamin, zwłaszcza witaminy A. Bardzo dobrze nadaje się do poprawiania stanu dłoni. Wystarczy zmieszać ze sobą 1 łyżkę miodu, najlepiej płynnego i 1 łyżkę kremu nawilżającego do rąk albo masła shea. Wymieszane składniki nałożyć na dłonie i masować, po czym pozostawić na 1 godzinę do wchłonięcia. Można założyć bawełniane rękawiczki, żeby nie wycierać maseczki o części ciała ani o przedmioty. Po upływie wymaganego czasu maseczkę zmyć letnią wodą i wetrzeć krem.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • Wera 83.1.135.*

    miód jest rewelacyjny! stosuje zawsze wtedy gdy nie mam akurat pod ręką mojego balsamu do ciała.Dłonie są po nim takie satynowe i gładkie. U mnie pomogło to przy całkiem dużych problemach i spękaniach naskórka. Ciekawi mnie działanie siemienia lnianego i jestem skora spróbować :)

  • 1
Dodaj komentarz