Zakumaj.pl

Domowe sposoby na komary

Domowe sposoby na komary

Znasz tę sytuację? Jest lato, przyjemny, ciepły wieczór z lekkim wiaterkiem. Kładziesz się spać, nawet nie musisz się otulać kołdrą, bo nie czujesz zimna, a przez otwarte okno wpada do ciebie świeże powietrze. Już prawie zasypiasz, marzysz sobie o czymś z uśmiechem i zbiera cię do snu, a tu nad uchem słychać bardzo charakterystyczne brzęczenie, które skutecznie zmusza cię do zaprzestania snucia marzeń, włączenia światła, zamknięcia okna, no i oczywiście rozpoczęcia polowania. Komary – jedyne utrapienie lata. Jak pozbyć się ich domowymi sposobami? Poniżej znajdziesz podpowiedzi.

 • Naturalne olejki eteryczne

  Naturalne olejki eteryczne

  Komary są bardzo wrażliwe na zapachy i to właśnie tą metodą należy z nimi walczyć. Olejki eteryczne o intensywnych zapachach z pewnością staną się dla nas przydatną bronią. Jeśli chcemy się obronić przed tymi owadami, powinniśmy przygotować mieszankę na bazie olejku oraz wody. Do jej przygotowania będziesz potrzebować około 50 ml wody, butelkę do preparatów w sprayu oraz jeden z tych olejków (to przykładowe olejki, łatwo dostępne):
  * migdałowy,
  * cynamonowy,
  * kokosowy,
  * sosnowy,
  * lawendowy,
  * eukaliptusowy.
  Wlej około 15 kropel olejku do wody, dobrze wstrząśnij i popryskaj nim najpierw fragment ciała, na przykład dłoń. Jeśli po kilku godzinach nie wystąpi u ciebie reakcja alergiczna, to możesz mieszankę stosować na całe ciało.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz