Zakumaj.pl

Domowe sposoby na podrażnioną twarz

3.5 (razem głosów: 41)
Domowe sposoby na podrażnioną twarz

Pieczenie, zaczerwienienie, drobne czerwone krostki – to wszystko świadczy o podrażnieniu skóry. Ze względu na to, że skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa, często podrażnienia pojawiają się właśnie na niej. Opalanie oraz golenie – w przypadku mężczyzn – dodatkowo mogą ją urazić. Gdy tylko poczuje się nieprzyjemne objawy, warto zastosować jeden z domowych sposobów na ich złagodzenie.

 • Okład z płatków owsianych

  Okład z płatków owsianych

  O płatkach owsianych można mówić i pisać jedynie dobre rzeczy, ponieważ zawarte w nich składniki wspomagają ciało od środka. Jednak płatków można użyć również zewnętrznie na podrażnioną skórę twarzy i przygotować z nich okłady. Aby je przygotować, niezbędna jest miska z ciepłą wodą, bawełniana ścierka, gumka do włosów i 1/2 szklanki płatków owsianych. Płatki wsypuje się na środek ścierki i związuje ją ciasno gumką, a następne moczy w ciepłej wodzie. Pierwsze moczenie powinno trwać 1 minutę, żeby płatki dobrze nasiąkły wodą. Po tym czasie przykłada się je delikatnie do twarzy przez 15 – 20 minut, a zaczerwienienia znikną.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Komentarze (2)
 • Karolina 185.70.183.*

  Moim zdaniem żadne domowe sposoby się nie sprawdzają i lepiej zaopatrzyć się w dobre kosmetyki niż potem narzekać.

 • wa-wa 31.0.124.*

  Mój domowy sposób na podrażnioną twarz to kilka kropli olejku (może być nawet oliwa z oliwek) i do tego dodajemy odrobinkę kremu Kailas z samych ziół himalajskich. Pieknie wygładza mi skórę przy problemach z zaczerwienieniem czy suchością.

 • 1
Dodaj komentarz