Zakumaj.pl

Jak bezpiecznie jeździć przez kałuże?

Jak bezpiecznie jeździć przez kałuże?

Kałuże na drodze mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego auta. Stan nawierzchni pozostawia nieraz wiele do życzenia i w wodzie może kryć się przykra niespodzianka. Uszkodzimy opony, felgi albo zerwiemy zawieszenie. To jednak nie wszystkie zagrożenia, które czekają na nieostrożnego kierowcę. Zbyt szybka jazda przez kałuże grozi poślizgiem, a jeśli woda okaże się głębsza, niż myśleliśmy – poważnym uszkodzeniem samochodu. Jak sobie radzić z kałużami na drodze, dowiesz się z tego artykułu.

  • Przejechać czy ominąć?

    Przejechać czy ominąć?

    Zdecydowanie najlepiej byłoby kałużę ominąć, aby nie narazić auta na zalanie czy uszkodzenie, ale czasem nie ma którędy przejechać. Zanim wjedziemy w kałużę, możemy zmierzyć jej głębokość chociażby patykiem. Warto też zaobserwować, jak radzą sobie inni kierowcy. Gdy już zdecydujemy się na przejazd przez kałużę, jeśli to możliwe, starajmy się jedną stroną samochodu jechać po suchej nawierzchni. Jeźdźmy powoli i płynnie. Podczas szybkiej jazdy łatwiej o uszkodzenia mechaniczne i więcej wody dostanie się pod pojazd i do nadkoli. Samochód wpadający z dużym impetem w kałużę powoduje falę, wskutek czego woda może dostać się do silnika.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Jeśli wjechałeś w kałużę i doszło do uszkodzenia samochodu, koniecznie zrób zdjęcie. Dysponując takim materiałem dowodowym będziesz mógł dochodzić swoich praw u zarządcy drogi, który nie dopełnił swoich obowiązków, nie utrzymując nawierzchni w należytym stanie.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz