Zakumaj.pl

Jak efektownie pomalować pisanki gąbką?

Jak efektownie pomalować pisanki gąbką?

Wielkanoc kojarzy się przede wszystkim z przygotowywaniem pisanek do świątecznego koszyczka. Każdego roku wielbiciele malowania jajek starają się przygotować coś oryginalnego. Aby i tym razem pisanki budziły zachwyt warto sięgnąć po gąbkę by przy jej pomocy stworzyć fascynujące wzory.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Ozdobienie pisanek gąbką wymaga przygotowania na początku niezbędnych do tego rzeczy. Są to przede wszystkim:

  farbki akrylowe,

  gąbka,

  ręczniki papierowe,

  podstawki na jajka,

  miska,

  woda,

  jajka ugotowane na twardo.

  Zamiast podstawek na jajka można użyć wytłaczanki po jajkach, a zamiast farbek

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowaną gąbkę, może być prostokątna, namoczyć w wodzie, a następnie dobrze wycisnąć. Podzielić ją nożyczkami na tyle części, ile barwników lub farbek się posiada. Kawałki mogą być różnej wielkości, aby ozdobione jaja wyglądały jeszcze ciekawiej.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Na kartkę papierową lub tekturkę nanieść odrobinę każdego koloru farbki. Należy zachować odstęp pomiędzy nimi, aby kolory nie zmieszały się od razu.

  Kawałek gąbki zamoczyć w pierwszym kolorze farby. Jajko trzymać pomiędzy dwoma palcami i zacząć nanosić na nie kolor. Najlepiej zaczynać od najciemniejszego, stopniowo dążąc do jaśniejszej barwy.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Nadmiar farbki odciskać na papierowym ręczniku, po czym nakładać kolejną warstwę. Po uzyskaniu wymarzonego wzoru odłożyć jajko do wytłaczanki albo na podstawkę do jajek i pozostawić do wystudzenia.

  W taki sam sposób wykonywać kolejne pisanki, nakładając na każde jajko kilka kolorów. Gdy wszystkie wyschną, ułożyć je w koszyczku.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz