Zakumaj.pl

Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię?

O kuchni mówi się, że jest prawdziwym sercem domu. To tutaj bowiem rodzica spotyka się codziennie rano przy śniadaniu, to tu przygotowuje się posiłki i to tu wreszcie prowadzone są długie rozmowy przy świetle lampki z okapu i przy kolejnym kubku herbaty. Kuchnia jest symbolem ogniska domowego, dlatego dbamy, aby była czysta, zadbana i piękna. Oprócz tych wszystkich, jak najbardziej ważnych cech, trzeba pamiętać również o funkcjonalności kuchni, skoro przebywamy w niej naprawdę sporo czasu. Skorzystaj z porad podanych poniżej i ciesz się designerską oraz funkcjonalną kuchnią.

 • Odpowiednie zestawienie elementów

  Odpowiednie zestawienie elementów

  Podczas planowania i urządzania kuchni koniecznie musisz pamiętać o odpowiednim zestawianiu elementów. Oznacza to, że obok kuchenki powinnaś ulokować duży oraz szeroki blat, a nad nim powiesić noże, chochle i inne potrzebne do gotowania akcesoria. W ten sposób nie będziesz musiała przechodzić z deską do krojenia od szafki do palników ulokowanych w przeciwległym kącie kuchni. Zaoszczędzisz sobie czasu i sprzątania kawałków jedzenia, które podczas przenoszenia upadną na podłogę.

 • Oświetlenie

  Oświetlenie

  W miejscu, w którym przygotowuje się oraz spożywa posiłki, bardzo ważne jest oświetlenie. Nie urządzaj kuchni w miejscu, które nie ma okna oraz zadbaj o odpowiednie żarówki. Jeśli chcesz możesz zastosować również popularne ostatnio podświetlenia blatów.

 • Wyspa

  Wyspa

  Bardzo fajnym rozwiązaniem funkcjonalnej kuchni jest wyspa, która może zastąpić nam szeroki blat. Nie potrzeba wcale bardzo dużej kuchni, żeby ją ustawić. Poza tym, jeśli twoja wyspa będzie wąska, ale szeroka może posłużyć również jako stół. Wystarczy dokupić kilka krzeseł barowych, a całość będzie prezentować się fantastycznie.

 • Szerokie szuflady

  Szerokie szuflady

  Szafek, szuflad i półeczek nigdy nie za wiele w funkcjonalnej kuchni. Dlatego też warto zdecydować się na to, co proponują nam sklepy meblowe, a mianowicie szerokie, wysuwane półki przygotowane odpowiednio do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są szuflady na przyprawy, na talerze, sztućce, ale także na różnego rodzaju inne elementy. Dzięki temu wszystko, co potrzebne mamy pod ręką, a na dodatek po usunięciu z widoku wielu przedmiotów, kuchnia wydaje się być bardziej przestronna.

 • Dobór materiału

  W kuchni przy gotowaniu i smażeniu, wszystko może się pobrudzić. Dlatego bardzo ważny jest nie tylko szeroki zlew lub zmywarka, ale także to, na jakie materiały zdecydujemy się przy urządzaniu kuchni. Z tego powodu, zdecyduj się na wyłożenie ścian, choć do połowy, płytkami. Ścianę, pomalowaną nawet najlepszą farbą, nigdy nie da się do końca wyczyścić.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz