Zakumaj.pl

Jak konserwować marmur w domu?

1.0 (razem głosów: 1)
Jak konserwować marmur w domu?

Marmur jest pięknym kamieniem. Wykonuje się z niego schody, parapety, kominki, podłogi czy blaty mebli. Marmur jednak ze względu na swoją strukturę jest mało odporny na zabrudzenia. Dlatego trzeba go odpowiednio czyścić i konserwować.

  • Jak należy konserwować naturalny kamień?

    Aby kamień zachował swoje naturalne piękno, trzeba go odpowiednio konserwować i właściwie użytkować. Do czyszczenia powinno się używać odpowiednich środków. Zwykłe środki stosowane w domu mogą kamień zniszczyć – ich skład chemiczny może być niewłaściwy albo mogą być zbyt szorstkie. Należy również pamiętać o impregnacji, która chroni kamień przed zabrudzeniem czy nasiąkaniem wodą.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Jeśli użyjesz do impregnacji marmuru zwykłego wosku, powierzchnia kamienia może zżółknąć.

Wskazówki:

Zaplamiony marmurowy parapet można oczyścić naftą, która jednocześnie zaimpregnuje kamień. Tłuste plamy można wywabić benzyną ekstrakcyjną. Miejsca odtłuszczone należy ponownie zaimpregnować.

Komentarze (2)
  • gosia 185.24.200.*

    Trzeba uważać na płyny czyszczące. Jeżeli zawierają kwasy, to można sobie marmur zniszczyć. Kamień powinno się czyścić płynami zasadowymi.

  • waric 10.0.0.27, 89.6

    Najważniejsze to porządnie marmur zaimpregnować dobrym prepartaem, żeby nie ulegał zabrudzeniom wówczas nie ma żadnych przebarwień, kolor jak nowy :)

  • 1
Dodaj komentarz