Zakumaj.pl

Jak kształtować swój charakter?

5.0 (razem głosów: 3)
Jak kształtować swój charakter?

Każdy z nas ma jakieś wady. Nie znaczy to jednak, że z takim „stanem posiadania” musimy się pogodzić. Możemy kształtować nasz charakter, pozbywając się wad i rozwijając zalety. Stajemy się dzięki temu osobą o silnej woli, kimś, kto panuje nad swoim życiem. Jak sobie radzić z pracą nad własnym charakterem, przeczytasz w tym artykule.

  • Przede wszystkim bilans

    Przede wszystkim bilans

    Zanim zaczniesz trudną pracę nad sobą, zrób zestawienie swoich cech korzystnych i wad – tak, jakbyś robił bilans zysków i strat w firmie. Musisz wiedzieć, co jest twoją mocną stroną, a jakich cech powinieneś się pozbyć (lub chociaż je nieco osłabić). To zestawienie będzie punktem wyjścia do twojej pracy nad sobą, więc wykonaj je solidnie. Wynotuj na jednym arkuszu papieru swoje wady, a na drugim – zalety. Prawdopodobnie zalet odkryłeś mniej niż wad – jeśli tak, to powinieneś popracować jeszcze nad swoją samooceną, bo nie jest najlepsza. Przez pewien czas wracaj do swoich list i uzupełniaj je. Możesz poprosić o pomoc osoby, którym ufasz. Na pewno wskażą ci jakieś twoje zalety, których sobie nie uświadamiasz.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • Gen 109.173.210.*

    Uczęszczam na zajęcia oferowane w ramach Akademii Królowej Jadwigi w Poznaniu, ponieważ staram się rozwijać w duchu chrześcijaństwa, kultury i polskiej tradycji. Poprzez te zajęcia pragnę wzmocnić w sobie poczucie wartości oraz w odpowiedzialny sposób kształtować swój charakter i osobowość.

  • 1
Dodaj komentarz