Zakumaj.pl

Jak ładnie pomalować oczy kredką?

Poziom trudności: Umiarkowane
Jak ładnie pomalować oczy kredką?

Oczy, które mają się ładnie prezentować, muszą zostać w odpowiedni sposób podkreślone przez właściwy makijaż. Do uwydatnienia konturu oka wykorzystujemy kredkę lub eyeliner. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie wykonać ładną kreskę, która faktycznie będzie dodawała nam uroku. Poniżej przedstawiamy porady, jak ładnie pomalować oczy kredką.

 • Przygotowanie powiek

  Przygotowanie powiek

  Przed nałożeniem na powieki kredki przygotuj je w odpowiedni sposób. Użyj płynu do demakijażu. Następnie nanieś na powieki podkład i puder. Pamiętaj również, aby przed malowaniem zaostrzyć kredkę. Dzięki temu będziesz mogła narysować cienkie linie wokół oczu.

 • Korekcja oka

  Korekcja oka

  Pamiętaj, że jeśli uda ci się wykonać ładną kreskę wokół oka, możesz poprawić jego kształt i uwypuklić zalety. W przypadku dużych okrągłych oczu pociągnij kreskę poza zewnętrzny kącik oka. Jeśli natomiast pociągniesz kreskę w górę, nadasz opadającym powiekom radosny wygląd. Gdy masz oczy osadzone bardzo blisko siebie, rysuj kreskę od połowy powieki w kierunku zewnętrznego kącika.

 • Odpowiednia kreska

  Odpowiednia kreska

  Bardzo ważne jest, abyś wybierała kredki, które pasują zarówno do całego makijażu, jak i do twojej twarzy. Ciemna kredka jest idealna, jeśli chcesz zmniejszyć optycznie swoje oczy. Jeśli natomiast zależy ci na powiększeniu oka, pomaluj wewnętrzną stronę dolnej powieki białą, szarą lub beżową kredką. W tej sytuacji górną powiekę możesz zaznaczyć kredką czarną. Pamiętaj, aby zawsze malować dolną powiekę miękką kredką, a górną – twardą. Dzięki temu, że użyjesz do malowania dolnej powieki miękkiej kreski, uzyskasz lepszy efekt.

 • Rysowanie kreski

  Rysowanie kreski

  Pamiętaj, aby zawsze zaczynać rysowanie kreski od wewnętrznej części oka. Rysuj kredką jednym ruchem, bez odrywania jej od powierzchni powieki. Dzięki temu uzyskasz jednolity kształt i prostą linię. Możesz sobie pomóc, naciągając górną powiekę. Dzięki temu dużo łatwiej wykonasz kreskę. Są różne sposoby prowadzenia kreski. Możesz ją narysować zarówno na całej powierzchni, jak i od połowy do zewnętrznej części oka. Pamiętaj o rozszerzaniu kreski w miarę oddalania się jej od wewnętrznej części oka.

Czego potrzebujesz:

kredka do oczu

podkład

puder

płyn do demakijażu

kredka do oczu podkład puder płyn do demakijażu
Ostrzeżenia:

Pamiętaj, aby malować oczy kredką ostrożnie. Uprzedź innych domowników, że taką czynność wykonujesz, aby nie przyszło im do głowy straszenie cię w tym momencie. Mogłoby się to skończyć tragicznie. Oko jest jedną z najdelikatniejszych części naszego ciała. Jeśli kredka dźgnęłaby oko, mogłoby dojść do jego uszkodzenia.

Wskazówki:

Kupuj dobrej jakości kredki, co do których masz przekonanie, że nie złamią się podczas malowania nimi oczu.