Zakumaj.pl

Jak opóźnić proces starzenia się skóry?

Jak opóźnić proces starzenia się skóry?

Każdy chciałby być wieczne młody. Jednakże czasu nie da się w żaden sposób zatrzymać – starzejemy się codziennie. Możemy mieć jednak wpływ na tempo starzenia się i na minimalizowanie jego efektów. Poprzez odpowiedni tryb życia, dietę, kosmetyki i aktywność fizyczną, a także nasze podejście do wielu codziennych spraw i czynności, mamy możliwość znacznego spowolnienia tempa powstawania zmarszczek czy przebarwień na naszej skórze. Podstawą uzyskania efektów naszych starań są dwa warunki. Po pierwsze, dbaj o siebie regularnie, każdego dnia. Po drugie – nie zwlekaj, zacznij już dziś. Im szybciej, tym lepiej. Przeczytaj zatem poniższy poradnik, a następnie zadbaj o swoją skórę, by cieszyć się jej młodością na dłużej!

 • Cytrusy i orzechy w diecie

  Cytrusy i orzechy w diecie

  Zadbaj o to, aby Twoja dieta była bogata w owoce cytrusowe i orzechy. Dlaczego? Cytryny, limonki, pomarańcze i mandarynki to niezastąpione źródło witaminy C. Ta z kolei jest doskonałym przeciwutleniaczem, który spowalnia proces starzenia się skóry. Ponadto witamina C, podobnie jak A jest niezbędna do wytwarzania przez nasz organizm kolagenu. Dodatkowo witamina C wzmacnia naczynka krwionośne, co zapobiega ich pękaniu i powstawaniu nieestetycznie wyglądających przebarwień i zaczerwienienia. Z kolei orzechy to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te również uzupełniają zasoby kolagenu, nawilżają skórę od środka i utrzymują jej jędrność. Działają także przeciwzapalnie, dzięki czemu cera jest gładka i bez pryszczy.

 • Ochrona przed słońcem i tytoniem

  Ochrona przed słońcem i tytoniem

  Jeśli chcesz zadbać o kondycję swojej skóry, bezwzględnie rzuć palenie! Naukowcy udowodnili, że skóra palaczy starzeje się o wiele szybciej, pojawia się na niej również znacznie większa liczba zmarszczek. Unikaj także biernego palenia. W papierosach zawarty jest tlenek węgla. Wpływa on niezwykle negatywnie na tzw. krążenie obwodowe, za które odpowiadają małe naczynka krwionośne. To dzięki nim nasza skóra oddycha i jest ukrwiona, dlatego też warto zerwać z nałogiem i unikać zadymionych pomieszczeń, aby ów proces dotleniania przebiegał prawidłowo. Poza tym palenie papierosów hamuje wchłanianie tak ważnej dla kondycji cery witaminy C. Ostrożnie również z opalaniem! Opalona skóra to reakcja obronna organizmu na działanie promieniowania słonecznego. Słońce przyspiesza wysuszanie skóry, a co za tym idzie – powstawanie zmarszczek. Jeśli już decydujesz się na kąpiele słoneczne, zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry w trakcie i po opalaniu.

 • Oliwa i woda

  Pij wodę mineralną. Twój organizm w ciągu dnia poci się – szczególnie w upalne, letnie dni – co sprawia, że tracisz dużo wody. Dlatego też powinnaś wypijać dziennie około dwóch litrów płynów, aby zrównoważyć bilans wodny organizmu. Odwodnienie powoduje bowiem, że nasza skóra wysusza się. Z pomocą może przyjść wówczas najzwyklejsza oliwa z oliwek, która szybko przywróci nawilżenie całego ciała. Jest przede wszystkim substancją naturalną, nie zawiera składników chemicznych, które mogą również niekorzystnie wpływać na stan cery.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz