Zakumaj.pl

Jak można zapobiec alergii u dziecka?

Jak można zapobiec alergii u dziecka?

Na alergię pokarmową najbardziej narażone są dzieci do 3 roku życia. Dlatego tak ważne staje się posiadanie wiedzy na temat jej zapobiegania u niemowląt, jak również w okresie ich życia płodowego. Może nie do końca są to metody dające stuprocentową pewność, niemniej jednak w znacznym stopniu zmniejszają prawdopodobieństwo jej wystąpienia.

  • Karmienie piersią

    Karmienie piersią

    Prawdziwym eliksirem, który zmniejsza ryzyko alergii pokarmowej u dziecka, jest siara, pierwszy pojawiający się po porodzie pokarm matki. Karmiąc dziecko piersią do około 6 miesiąca jego życia, nie pozwalasz mu zetknąć się z alergenami pokarmowymi w mleku, nawet tym modyfikowanym. Karmienie piersią oprócz tego, że zapobiega wystąpieniu alergii, pozwala maluchowi ustrzec się przed wieloma chorobami dzięki przeciwciałom odpornościowym zawartym w mleku mamy oraz ułatwia mu prawidłowy rozwój na płaszczyźnie emocjonalnej.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Pamiętaj, by każdą dietę eliminacyjną u dziecka konsultować z pediatrą. Małe dziecko musi rosnąć i prawidłowo się rozwijać, dlatego jeżeli jakiś produkt zostaje wyeliminowany z diety, to trzeba go zastąpić substytutem o odpowiednich wartościach odżywczych.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz