Zakumaj.pl

Jak dodać włosom objętości?

Jak dodać włosom objętości?

Nie każda kobieta może mieć sposobność cieszenia się okazałą burzą włosów. Dla włosów długich i półdługich, którym brak jest gęstości, a po umyciu szybko robią się oklapnięte i nie wyglądają przez cały dzień atrakcyjnie, jest szybka recepta. Niemniej jednak wymagana jest wobec nich odpowiednia i długotrwała pielęgnacja, pozwalająca na poprawienie ich stanu. Lecz co można zrobić szybko i skutecznie? Zobaczmy.

 • Po pierwsze mycie

  Włosy cienkie i pozbawione objętości powinny być myte codziennie odpowiednim szamponem. Ten typ włosów ma bowiem tendencje do przetłuszczania się, które powoduje ich obciążanie. Delikatny oczyszczający szampon użyty do mycia codziennie rano pozwoli włosom pozostać czystymi przez cały dzień. Tylko dzięki czystości cienkie włosy mają szanse wyglądać dobrze. Dodatkowo około 1-2 razy w tygodniu dobrze jest podarować im kurację odżywczą w postaci odżywki do spłukiwania. Gdy masz problemy z cienkimi włosami, nie stosuj kosmetyków 2w1 typu szampon z odzywką.

 • Lakiery i pianki

  Lakiery i pianki

  Powyższych preparatów możesz używać na mokre włosy, aplikując je od nasady. Susząc włosy, opuść głowę w dół. Pamiętaj jednak, że nadmiar tych specyfików poważnie szkodzi strukturze włosa. Dlatego ograniczaj je podczas pielęgnacji do niezbędnego minimum.

 • Ważna szczotka dla włosów pozbawionych objętości

  Ważna szczotka dla włosów pozbawionych objętości

  Codziennie czeszesz swoje włosy. Jeśli szczotka jest nieodpowiednia, dodatkowo rujnujesz tą czynnością osłabioną strukturę cienkich włosów. Szczotka powinna być przede wszystkim okrągła, najlepiej ceramiczna. Dzięki niej nie będziesz ciągnęła włosów podczas czesania. Dodatkowo możesz zakręcić na nią pojedyncze pasma i skierować powietrze z suszarki ku nasadzie włosów. Efekt dodania objętości – gwarantowany.

 • Ważna fryzura dla cienkich włosów

  Gdy twoim włosom brakuje objętości, ważny jest dla nich wybór fryzury. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, które szybko opadają, postaw na konkretne cieniowanie. Pamiętaj, że nie bez przyczyny ważny jest również kolor, jaki dla nich wybierzesz. Nie praktykuj więc bycia jasną blondynką lub mieć włosy czarne jak heban. Te kolory uwydatniają delikatne, przerzedzone i cienkie włosy. Bez obaw możesz być szatynką, wszystkie brązy są dozwolone. Jeśli odważnie stąpasz po ziemi, wykorzystaj to i spraw sobie niebagatelny balejaż. Pamiętaj, że jasne refleksy na włosach dodają objętości, a fryzura nabiera blasku. Dla tego typu włosów proponuję w trosce o odpowiedni dobór fryzury i koloru udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie można uzyskać fachowe porady i przede wszystkim nie bać się usadowić w fotelu.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz