Zakumaj.pl

Jak należy sadzić magnolie?

Jak należy sadzić magnolie?

Magnolia to drzewo albo krzew, którego kwiaty mają kolor biały, kremowy, różowy albo żółty. Kwitnie wczesną wiosną, zanim na gałązkach pojawią się liście. Później możesz podziwiać na nich tylko je. Teoretycznie drzewko jest niezwykle delikatne i trudne w uprawie. Prawda jest jednak taka, że możesz je z powodzeniem uprawiać w swoim ogrodzie albo na działce. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

 • Stanowisko

  Stanowisko

  Magnolie potrzebują dużej ilości światła słonecznego, dzięki temu pięknie kwitną. Dlatego też należy ją posadzić w najbardziej nasłonecznionym i ciepłym miejscem w ogrodzie. Byłoby dobrze, gdyby równocześnie było osłonięte od wiatru. To ma bardzo duże znaczenie w czasie zimy. Magnolia nie przetrwa przesadzania, dlatego poważnie zastanów się nad tym, gdzie chcesz ją posadzić.

 • Gleba

  Gleba

  Magnolie świetnie rosną w glebie, która jest żyzna, przepuszczalna, próchnicza i ma delikatnie kwaśny odczyn, tak w granicach 5.5-6 pH. Powinna być także wilgotna, ale z pewnością nie podmokła. Nie możesz również sadzić magnolii w glebie zbyt zwięzłej albo piaszczystej.

 • Sadzenie

  Sadzenie

  System korzeniowy magnolii jest niezwykle delikatny. Gdy będziesz sadzić tą roślinę musisz uważać, aby nie ucisnąć jej korzeni. Najlepiej będzie jeżeli zakupisz drzewko, które jest posadzone w kontenerze. Można je sadzić od marca, aż do listopada. Należy posadzić ją na tej samej głębokości, na której rosła w doniczce. Po wsadzeniu jej do dołka należy obsypać jej bryłę korzeniową spulchnioną glebą, a potem obficie podlać.

 • Podlewanie

  Młode magnolie należy podlewać bardzo często. Po posadzeniu ziemia powinna być wilgotna przez cały czas. W okresie od maja do lipca roślina jest najbardziej narażona na przesuszenie, do którego nie powinno się dopuścić, gdyż drzewko umrze.

 • Pielęgnacja

  Magnolii nie należy podcinać. Należy ją jednak podsypywać ściółką, do wyboru masz torf i korę. Robi się to po to, by zabezpieczyć ziemię przez zbyt szybkim oddawaniem wilgoci, nagłymi ochłodzeniami oraz chwastami. Starsze drzewka należy obsypywać kopczykiem o wysokości ok. 30 cm. Rośliny, które nie mają jeszcze 3 lat trzeba dodatkowo obkładać słomą – nigdy nie używaj w tym celu folii. W okresie od początku kwietnia do połowy lipca musisz nawozić młodą magnolię co dwa tygodnie, używając w tym celu nawozów wieloskładnikowych. Możesz również zastosować nawóz o właściwościach wolno działających – ten należy stosować na przełomie marca i kwietnia.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz