Zakumaj.pl

Jak otwierać wino bez użycia korkociągu?

Jak otwierać wino bez użycia korkociągu?

Zdarza się, że goście przyszli niespodziewanie, przynieśli smaczne wino, a korkociągu w domu nie ma. Nie ma, ponieważ nigdy nie było lub zaginął gdzieś w kuchni i nie można go odnaleźć. W takiej sytuacji nie trzeba się martwić, korkociąg to nie jedyny sposób na otworzenie zakorkowanego wina. Żeby zawsze móc sobie poradzić, warto przeczytać poniższy artykuł, w którym znajdują się wskazówki, jak odkorkować butelkę.

  • Sposób nr 1 – śrubokręt

    Sposób nr 1 – śrubokręt

    Nawet, jeśli w domu nie ma korkociągu, znajdzie się w nim śrubokręt. Może on stanowić narzędzie do otworzenia wina. Całej operacji najlepiej dokonywać w miejscu odosobnionym w kuchni lub ewentualnie na balkonie, czyli w pomieszczeniach, w których zazwyczaj są płytki na podłodze. Gdy przez przypadek wino się rozleje, nie będzie problemu z jego wytarciem ani wywabianiem plam.

    Śrubokręt zacząć wkręcać do środka korka, podobnie, jak robi się to z korkociągiem, jednak bez dokręcania narzędzia do końca. Po wkręceniu pociągnąć w swoją stronę, a korek zostanie wysunięty. Tak samo jak podczas używania korkociągu.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz