Zakumaj.pl

Jak papierosy wpływają na nasze zdrowie?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak papierosy wpływają na nasze zdrowie?

Palenie papierosów jest bardzo szkodliwe. Osoba paląca jest narażona na wiele poważnych chorób, na przykład nadciśnienie. Już jeden wypalony papieros powoduje znaczący skok ciśnienia. Szczególnie niebezpieczne jest palenie bezpośrednio po obudzeniu się – może prowadzić bezpośrednio do zawału serca. Badania wykazują, że palacze żyją średnio o 15 lat krócej niż osoby niepalące. Jak papierosy wpływają na nasze zdrowie, dowiesz się z tego artykułu.

  • Dlaczego palenie papierosów uzależnia?

    Palenie papierosów uzależnia na dwa sposoby. Przede wszystkim palenie uzależnia psychicznie. Działa tak towarzyszący paleniu rytuał, który pomaga palaczowi odzyskać spokój w sytuacji stresowej i daje wrażenie, że nad wszystkim sprawuje kontrolę. Poza tym zawarta w papierosach nikotyna działa euforyzująco. Odczucie przyjemności związane jest ze zwiększonym wydzielaniem w mózgu dopaminy. Dlatego gdy mija działanie wypalonego papierosa, sięga się po następnego. Nikotyna uzależnia również chemicznie, gdyż układ nerwowy przyzwyczaja się do jej obecności i reaguje na jej brak w organizmie.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Ze względu na szkodliwość wielu składników dymu papierosowego zastępuje się obecnie zwykłe papierosy, tzw. analogowe, e-papierosami. W przypadku e-papierosów palacz wdycha nie dym, ale zawiesinę substancji zawierających nikotynę. Tak więc samo przejście na e-papierosy nie rozwiązuje problemu uzależnienia, jeśli nie redukuje się stopniowo ilości zawartej w nich nikotyny.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz