Zakumaj.pl

Jak pielęgnować trawnik?

0.5 (razem głosów: 1)
Jak pielęgnować trawnik?

Wypielęgnowany trawnik z gęstą, równą trawą, tworzący piękny zielony kobierzec, to marzenie niejednego właściciela domu czy działki za miastem. Aby uzyskać taki efekt, trzeba trawnik bardzo starannie pielęgnować. Jak dbać o trawnik, dowiesz się z tego artykułu.

  • Właściwy wybór nasion

    Właściwy wybór nasion

    Właściwy wybór nasion traw to połowa sukcesu. Jeśli na tym etapie nie popełnimy błędu, szansa, że nasz trawnik będzie się ładnie prezentował, jest naprawdę duża. W handlu dostępne są mieszanki przeznaczone na trawniki. Jeśli chcemy uzyskać trawnik ozdobny, po którym nie zamierzamy chodzić, w składzie powinny się znaleźć kostrzewa czerwona, kostrzewa owcza oraz mietlica pospolita. Są to trawy delikatne, ale o pięknej zielonej barwie. Trawnik do celów rekreacyjnych musi być odporniejszy, polecane gatunki to rajgras angielski i wiechlina łąkowa. Trawniki uniwersalne łączą piękny wygląd z wytrzymałością – w skład mieszanki wchodzą między innymi rajgras angielski i kostrzewa czerwona.

Strona 1 z 6
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • zielonomi 79.186.179.*

    Po latach doświadczeń, sypania nawozami, mega podlewania , specjalnych traw itp itd poszedłem po poradę do znajomych którzy doradzili mi zakup kosiarki z funkcją mulczowania. Do tego dołączyłem wertykulację i aeracja i jakimś cudem, trawa zaczęła być gęstsza, soczysta i z mniejszą ilością chwastów. Tak wiec polecam sprawdzić ten tani sposób na piękniejszy trawnik.

  • 1
Dodaj komentarz