Zakumaj.pl

Jak poprawić krążenie?

Jak poprawić krążenie?

Choroby układu krążenia to bardzo częsta przypadłość, związana z dzisiejszym trybem życia. Nie bez powodu nazywane są chorobami cywilizacyjnymi, wszak są swoistym znakiem czasu. Nadciśnienie tętnicze czy choroby wieńcowe doprowadzające do zawałów i udarów, a są to choroby, które już nikogo nie dziwią ani nie zaskakują. W głównej mierze sami sobie na to zapracowujemy nieodpowiednim stylem życia oraz śmieciowym jedzeniem, przyjmowanym na dodatek w nadmiernych ilościach. Jak uzdrowić ciało i ducha, poprawiając jednocześnie własne krążenie?

 • Ćwiczenia fizyczne

  Ćwiczenia fizyczne

  By nie martwić się różnego rodzaju przypadłościami, zamiast leczyć, zapobiegaj. Zacznij jeździć na rowerze, biegać albo ćwiczyć fitness. Obecnie jest moda na wszelką aktywność fizyczną, więc nie musisz się przejmować, że będziesz osamotniony w swoich dążeniach do zachowania zdrowia. Świetnie poprawia krążenie pływanie, bowiem nie dość, że wymaga od ciebie zwiększonego wysiłku fizycznego, to na dodatek wymusza głębokie oddychanie. Taka sesja na basenie z pewnością będzie dla ciebie przyjemna, więc nie musisz traktować tego jako przykrego obowiązku. Uważaj tylko, jeśli już masz problemy z układem krążenia i nadmierny wysiłek grozi w twoim przypadku zawałem albo niewydolnością. Skonsultuj z lekarzem formy aktywności fizycznej, jakie możesz uprawiać. Nie musisz od razu uprawiać triathlonu, wystarczy, że będziesz regularnie spacerował. To zawsze lepsze niż nic.

 • Jedzenie

  Jedzenie

  Podstawą zdrowego układu krążenia jest odpowiednia dieta, pozbawiona złego cholesterolu. Oczywiście nie musisz jak ognia unikać każdego cholesterolu oraz tłuszczów, bo one również są potrzebne organizmowi. Co więcej, organizm z cholesterolem radzi sobie naprawdę dobrze i nie ma większego znaczenia, czy go spożywasz, czy nie, ryzyko zawału jest podobne, ale tylko jeśli twoje naczynia krwionośne są w dobrym stanie. Jeśli jednak są podniszczone, to w ich zakamarkach zaczyna się ten cholesterol zbierać, tworząc blaszki miażdżycowe. Kiedy mamy zniszczony układ krwionośny? Najczęściej wtedy, gdy cierpimy na nadciśnienie. Wtedy ryzyko chorób układu krążenia jest znacznie większe i należy w szczególności uważać na to, co spożywamy. Jest mnóstwo zdrowych potraw, nieobciążających naszego organizmu, więc naprawdę nie trzeba cierpieć. Dobrze jest spożywać błonnik, który pozwala oczyścić układ krwionośny.

 • Ciepło – zimno

  Dobrym sposobem na pobudzenie układu krążenia jest wzięcie prysznica, zmieniając temperaturę wody z ciepłej na chłodną i na zmianę. Oczywiście amplituda temperatur nie powinna być zbyt duża, aby się nie poparzyć ani zbytnio nie wychłodzić. Możesz również pobudzić swoje krążenie, przygotowując ostrą potrawę z papryczkami Cayenne. Dodadzą ci sporo energii i z pewnością poprawią obieg krwi w organizmie. Co jeszcze pobudzi twoje krążenie? Alkohol. Odrobina wysokoprocentowego alkoholu z pewnością ci nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, może pomóc. Nawet nasze babcie mawiały, że kieliszeczek dobrej nalewki jest dobry dla zdrowotności i miały rację. Alkohol upłynnia błonę i jest idealnym antagonistą cholesterolu. Alkohol podawany był do tłustych uczt nie tylko ze względu na procenty idące do głowy.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz