Zakumaj.pl

Jak poprawnie podłączyć komputer do telewizora?

Jak poprawnie podłączyć komputer do telewizora?

Podłączenie komputera do telewizora to proces dość skomplikowany, którego za pierwszym razem nie da się wykonać szybko. Trzeba uważać na wszystkie elementy, wejścia, wtyczki, żeby mieć pewność, że sprzęty zadziałają poprawnie. Ze względu na to, że w kablach można czasem s ię pogubić, warto wspomóc się podaną niżej instrukcją.

 • Odpowiednie złącza

  Odpowiednie złącza

  Pierwszym, co trzeba zrobić, to znaleźć odpowiednie złącza, czyli Audio/Video/TV in/out, które powinny znajdować się z tyłu komputera, w przypadku laptopów mogą znajdować się po bokach. Jeżeli nie udaje się znaleźć złącza, konieczne będzie odwiedzenie sklepu komputerowego i zainstalowanie albo aktualizacja karty video. W tym celu trzeba znać producenta komputera, system, RAM, model oraz typ sprzętu, co pozwoli na znalezienie odpowiedniego oprogramowania dla komputera.

 • Aktualizacja i kable

  Aktualizacja i kable

  Zakupione oprogramowanie należy zainstalować do karty, co pozwoli na jej poprawne działanie. Następnie można przejść do podłączania kabli. Należy odpowiedni kabel – często dołączany w zestawie do komputera lub telewizora – podłączyć do wejścia IN w telewizorze oraz OUT w komputerze. Przy starczych modelach telewizorów może być niezbędne zakupienie przejściówki, ze względu na to, że stare wejścia były szersze, niż produkowane obecnie.

 • Kabel SCART

  Jeżeli telewizor jest europejskim produktem lub sprzętem produkowanym na rynek europejski, warto skorzystać z kabla SCART. Pozwala on na proste, szybkie połączenie obu sprzętów. Ułatwia również konfigurację.

  Kabel wystarczy podpiąć do telewizora, a następnie drugą jego część do portu TV OUT, który znajduje się w komputerze. Po wykonaniu tego można przejść do sprawdzania czy sprzęty działają tak, jak powinny.

 • Podłączenie przez DVD

  Podłączenie przez DVD

  Jeszcze łatwiejszym sposobem na połączenie sprzętów, jest wykorzystanie do tego DVD (ewentualnie magnetowidu, jeżeli posiada się jeszcze jakiś). W takiej sytuacji konieczne jest posiadanie kabla z czerwoną i czarną końcówką, IN oraz OUT.

  Telewizor połączyć z DVD, następnie kabel audio połączyć z portem audio OUT znajdującym się w komputerze, natomiast drugi koniec z portem audio w DVD. Na koniec trzeba połączyć komputer z wejścia TV/Video OUT z DVD i portem IN.

 • Praca na komputerze

  Praca na komputerze

  Gdy kable znajdą się już na swoim miejscu, można siąść przed komputerem. Kierując kursorem po pulpicie wejść we właściwości, a następnie w wyjście TV. Jest to opcja, która pojawia się tylko, kiedy wszystko jest odpowiednio połączone ze sobą.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz