Zakumaj.pl

Jak powinna wyglądać bibliografia w pracy pisemnej?

Jak powinna wyglądać bibliografia w pracy pisemnej?

W podstawówce bibliografia to jeszcze niezbyt znane słowo, jednak im dalej postępuje edukacja tym ważniejsze staje się pisanie prac według pewnych reguł. W ich skład wchodzi odpowiednio napisana bibliografia. Na studiach za jej błędne napisanie można nawet stracić cenne punkty w ocenie, zwłaszcza w przypadku pracy końcowej, czyli pracy magisterskiej. Aby tego uniknąć, warto przypomnieć sobie jak dobrze napisać bibliografię, by prezentowała się niczym w książce.

  • Pierwsza zasada bibliografii

    Pierwsza zasada bibliografii

    Przeglądając książki, można zauważyć że bibliografie różnią się od siebie i w każdej książce mogą wyglądać odmiennie. To powoduje pytanie: jak zrobić własną, który styl z wielu wybrać. Sam styl bibliografii jest nieistotny pod warunkiem, że stosuje się najważniejszą zasadę jej tworzenia – jednorodność. Nie można w jednej pracy wykorzystać zasad z kilku stylów bibliografii, gdyż będzie ona nieczytelna oraz nieestetyczna.

    Wygląd dotyczy także dodawania przypisów, odnoszących się do konkretnych pozycji w bibliografii, dodaje się je zazwyczaj w programie Microsoft Word.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz