Zakumaj.pl

Jak pozbyć się karaluchów z mieszkania?

3.0 (razem głosów: 11)

Zamieszkiwanie pod jednym dachem z gromadą karaluchów jest nie do przyjęcia. Jeżeli szkodniki pojawiły się u nas, trzeba się ich pozbyć. Nie jest to proste, ale jeśli zastosujemy sprawdzone sposoby, na pewno się uda. Jak pozbyć się karaluchów z mieszkania, dowiesz się z tego artykułu.

Jak pozbyć się karaluchów z mieszkania?
 • Kiedy dom jest przyjazny karaluchom?

  Kiedy dom jest przyjazny karaluchom?

  Oczywiście nie chciałbyś mieszkać w takim domu. Nie jest miło zobaczyć po włączeniu światła w kuchni rozbiegające się owady ani odnaleźć ich odchody w swoich zapasach. Co zrobić, żeby dom nie zachęcał insektów do pozostania na dłużej? Wystarczy dokładnie wysprzątać, także pod szafkami kuchennymi i lodówką, oraz zadbać o to, by nigdzie nie pozostawały resztki jedzenia, nawet okruszki. Jeżeli mieszkanie będzie sterylnie czyste i nic się tam nie da zjeść, nie zachęci to karaluchów do pobytu. Inaczej będzie, jeśli znajdą rozlany na podłogę sok, okruchy ciastek pod stołem, rozsypany cukier obok kuchennej szafki albo śmieci wysypujące się z przepełnionego kosza. Wtedy im się na pewno spodoba. Oprócz starannego sprzątania mieszkania i usuwania resztek żywności, trzeba pamiętać o właściwym jej przechowywaniu w zamkniętych pojemnikach, by owady nie mogły się tam dostać.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (4)
 • Maciej 94.254.138.*

  uważajcie na śmieci, tam potrafią przesiadywać.

 • mimoza 217.96.254.*

  hahaha! już to widzę jak ubrani w fartuchy lejecie colę z puszki na ściany i podłogę! haha a potem kto to wymyje? nie lepiej zamówić profesjonalną firmę ddd usługi?

 • Wojciech 10.0.10.133, 77

  Aa kupiłem taką pułapkę, co znalazłem w internecie, mam nadzieje że pomoże.

 • kotkot 81.21.195.*

  Pamiętam, że u mnie najgorzej było z chlebakiem...poszedł do śmietnika od razu po zamówieniu firmy dezynsekcyjnej...mam nadzieje że firma pomoże...jak na razie od 3 tyg. nie widziałam nic..

 • 1
Dodaj komentarz