Zakumaj.pl

Jak pozbyć się odcisków?

Jak pozbyć się odcisków?

Odciski mogą być bolesne, a co za tym idzie, uciążliwe. Potrafią w znaczny sposób utrudnić chodzenie. Na odciski narażone są miejsca ucisku na stopie, czyli poduszka i śródstopie. Rzadko zdarza się, żeby była to pięta. Nie powinieneś czekać, aż problem zniknie sam. Możesz zadbać o to, by zniknął jak najszybciej. Pomogą ci w tym rady, zawarte w artykule. Zastosuj się do nich, by w końcu odczuć ulgę i komfort chodzenia.

  • Krem

    Krem

    Musisz zmiękczyć skórę i odciski, które się na niej znajdują. W tym celu po każdej kąpieli stosuj dużą ilość kremów z masłem kakaowym, witaminą A i lanoliną. Dzięki nim uzyskasz efekt miękkiej, delikatnej skóry. Odciski również zostaną złagodzone lub całkiem znikną. Jeżeli nie, to chociaż zmniejszysz ból lub pozbędziesz się go całkowicie. Płyn z dodatkiem kwasu salicylowego pomoże ci, gdy twoje odciski są twarde. Są również specjalne plastry na odciski z tym kwasem. Kupisz je w aptece.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Nigdy nie wycinaj odcisków ani ostrymi narzędziami, ani zwykłymi nożyczkami.

Nie każda metoda wszystkim odpowiada. Jeżeli któraś z zastosowanych metod spowoduje zaczerwienie, pieczenie itp., udaj się na wizytę do lekarza, który doradzi ci, co trzeba zrobić, by pozbyć się problemu.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz