Zakumaj.pl

Jak przekonać męża do powiększenia rodziny?

Jak przekonać męża do powiększenia rodziny?

Macierzyństwo to zdecydowanie jedna z najważniejszych ról kobiety, uważana nawet za rolę dla niej obowiązkową i niezbywalną, choć oczywiście nie do końca tak jest. Niemniej jednak, zdecydowana większość kobiet pragnie urodzić syna lub córkę i w ten sposób uszczęśliwić siebie, najbliższą rodzinę oraz rzecz jasna, ojca maleństwa. Niestety, mężowie nie zawsze do końca podzielają macierzyńskie plany swoich żon. Czasami nie są jeszcze gotowi na maleństwo albo po prostu niespecjalnie czują się powołani do roli ojca. Niewątpliwie więc, możemy mówić o sytuacji patowej, gdyż do tego tanga z całą pewnością potrzeba dwojga. Możesz jednak spróbować porozmawiać z mężem i przekonać go do rodzicielstwa. Jakie są na to sposoby? Dowiedz się koniecznie.

  • Odpowiedzialność finansowa

    Twój mężczyzna może obawiać się posiadać dziecko z powodu myśli, iż po prostu was na nie nie stać, a będzie jeszcze gorzej wtedy, kiedy ty będziesz musiała zrezygnować z pracy lub ją zawiesić na czas ciąży. Musisz jednak po pierwsze wytłumaczyć swojemu mężowi, iż małe dziecko to rzeczywiście większy koszt, jednak wcale nie tak duży, jak mogłoby się wydawać. Ubranka zazwyczaj dostaje się od koleżanek i kuzynek czy sióstr, na stronach z ogłoszeniami można upatrzyć wózek czy łóżeczko w bardzo dobrym stanie, a kosmetyki pielęgnacyjne dla dziecka wcale nie muszą być bardzo drogie, poza tym starczają na długo. Po drugie, powinnaś porozmawiać z mężem i wytłumaczyć mu, że nie musi się czuć jedyną osobą odpowiedzialną za wasz domowy budżet. Ty również chcesz mieć w nim udział i na pewno wrócisz do pracy po urlopie macierzyńskim.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Nigdy nie zachodź w ciążę specjalnie, wiedząc, że twój mąż tego nie chce. Postawienie go przed faktem dokonanym nie zmieni jego nastawienia, a może jedynie negatywnie wpłynąć na wasze relacje.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz