Zakumaj.pl

Jak przetrwać wyrwanie zęba mądrości?

0.8 (razem głosów: 2)
Jak przetrwać wyrwanie zęba mądrości?

Wyrywanie ósemek, czyli tzw. zębów mądrości, nie należy do najbardziej przyjemnych zabiegów, zwłaszcza jeśli musisz usunąć ząb zatrzymany. Wówczas konieczne staje się nacinanie dziąsła i szycie rany. Jeśli i ciebie czeka ten przykry moment na dentystycznym fotelu, koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł. Dowiesz się z niego, co robić przed zabiegiem, a także jak przetrwać przez kilka dni od jego wykonania.

  • Wybór lekarza

    Choć wyrwanie zęba nie kojarzy się z bardzo skomplikowanym zabiegiem, to jednak nim jest, zwłaszcza jeśli dotyczy dolnych zębów mądrości. Kiedy okaże się, że konieczna jest ekstrakcja ósemki, zorientuj się, czy w twojej okolicy przyjmuje chirurg szczękowy i udaj się na wizytę do niego, nie zaś do dentysty. Wtedy będziesz miał pewność, że lekarz poradzi sobie nawet z najtrudniejszym przypadkiem. Pamiętaj, że usunięcie ósemki jest refundowane przez NFZ, a terminy w większych miastach (np. Kraków, Poznań) nie są wcale takie długie.

Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Przez co najmniej dobę powstrzymaj się od palenia papierosów. Możesz w zamian kupić sobie plastry nikotynowe.

Nie przejmuj się, jeśli drugiego dnia po zabiegu opuchlizna będzie narastać – może tak się dziać aż do trzeciego dnia po zabiegu.

Jeśli duży ból, wysoka temperatura i opuchlizna będą się utrzymywać dłużej niż trzy doby, zgłoś się do swojego lekarza.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz