Advertising
Zakumaj.pl

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Opiekun artykułu: borcio
Jak przygotować auto do sprzedaży?

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Już dawno minęły czasy, gdy zdobycie samochodu było wydarzeniem graniczącym z cudem, tak zdobytym pojazdem jeździło kilka pokoleń, aż w końcu odmówił posłuszeństwa. Dziś kupujemy i sprzedajemy samochody na potęgę, zmieniając ja nawet co parę miesięcy. Ilość aut na drogach i parkingach również zmieniła się bardzo diametralnie. Duży wpływ na to miał napływ samochodów sprowadzanych z zagranicy, często w wątpliwym stanie, przez co kupujący są naprawdę wybredni i czujni. Mogą wybierać w setkach egzemplarzy danego modelu, więc naszym zadaniem będzie zachęcić ich, by wybrali właśnie nasz. Jak korzystnie sprzedać auto?

Advertising
Advertising
  • Umyj go

    Umyj go

    Żaden kupujący nie zwróci uwagi na brudne, zaniedbane auto. Przez odrobinę kurzu i zabrudzeń auto może wydawać się dużo mniej warte, niż jest w rzeczywistości. Nie rezygnuj ze sporej części gotówki tylko dlatego, że nie masz ochoty ani czasu na zajęcie się autem. Wystarczy naprawdę niewiele. Umyj dokładnie auto, nałóż wosk, i wyczyść wnętrze. Jeśli zauważysz nieprzyjemne zapachy, pozbądź się ich. Podejdź do tego z myślą, że właśnie podnosisz wartość samochodu o parę ładnych banknotów. Zadbaj, by środek ładnie pachniał i prezentował się tak, jakby auto dopiero wyjechało z salonu. Przy użyciu łatwo dostępnych środków jest to na wyciągnięcie ręki. Nie zapomnij o kokpicie i dywanikach.

  • Felgi

    Felgi

    Chyba nic tak nie podnosi prestiżu i ogólnej prezencji auta, niż ładne aluminiowe felgi. Aby przekonać się, jak bardzo znacząca jest to ozdoba, wystarczy porównać dany samochód z brzydkimi, stalowymi felgami, na których tkwią plastikowe kołpaki, oraz identyczny model z „alusami”. Różnica będzie diametralna. Nawet najbardziej atrakcyjny i luksusowy samochód można zepsuć nieodpowiednimi kołami. Jeśli chcesz więc podnieść wartość samochodu, dokup używane felgi w dobrym stanie. Zyskasz dużo więcej, niż wydasz na ich zakup.

  • Lakier

    Lakier

    Podobnie jak w przypadku felg, lakier jest pewnym wyznacznikiem stanu samochodu. Jeśli korzystałeś z myjni automatycznej, zapewne pojawiło się na nim sporo widocznych gołym okiem rys. Taki stan może zniechęcić zainteresowanego do zakupu. Profesjonalna renowacja lakieru jest bardzo tania, możesz to zrobić za ok. 100 zł, a efekt będzie zniewalający. Podniesie wartość twojego samochodu, a dodatkowo przyciągnie wielu potencjalnych nabywców.

  • Drobne usterki

    Malutkie mankamenty, którymi nigdy się nie przejmowałeś, mogą zapalić w głowie kupującego czerwoną lampkę. Będzie bardziej skłonny pomyśleć, że zaniedbywałeś auto i podobnie jak w przypadku drobnostek, zaniechałeś również poważniejsze naprawy. Nikt nie nabierze się na wytłumaczenia, że to kwestia paru minut i kilku złotych, nawet jeśli to prawda. Napraw wszelkie niedoskonałości i miej z głowy niewygodne pytania.

  • Szczerość

    Bądź szczery wobec kupującego. Nie tuszuj poważnych usterek i mankamentów, bo i tak z czasem wypłyną na wierzch. Zapewne nie chciałbyś sam doświadczyć takiej niespodzianki, więc nie sprawiaj jej nikomu innemu. Nigdy nie wiesz, w jaki sposób ktoś będzie użytkował samochód i czy nie narazi go to na niebezpieczeństwo. Zapewne nie chciałbyś go mieć na sumieniu, więc daj mu szansę zdecydować, czy podejmie się samodzielnej naprawy i czy chce zakupić taki samochód. Uczciwość naprawdę popłaca.

Popularne tagi
  • przygotowywanie do sprzedaży
  • kupno auta
  • jak sprzedać samochód
  • motoryzacja
  • sprzedaż auta
  • samochody
Advertising
Advertising
Advertising
Zobacz również
    Advertising
    Zobacz również