Zakumaj.pl

Jak przygotować kartkę w kształcie kurczaczka?

Jak przygotować kartkę w kształcie kurczaczka?

Kartki wielkanocne, które wysyła się bliskim oraz bliższej i dalszej rodzinie, mogą być bardzo różnorodne. Zamiast iść na łatwiznę, dobrze jest wykonać kartkę samodzielnie i nadać jej kojarzący się z Wielkanocą kształt. Dobrze sprawdzi się kurczaczek, bardzo wyrazisty symbol wiosennego świętowania.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie kartki będzie proste, jeśli wcześniej przygotuje się wszystkie niezbędne elementy, w tym:
  * żółty brystol,
  * blok techniczny kolorowy,
  * 2 czarne guziki,
  * nożyczki,
  * taśmę piankową,
  * ołówek.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Żółty brystol przyciąć do rozmiaru kartki A4. Następnie złożyć go na pół i ołówkiem narysować kształt jaka w taki sposób, aby jedna krawędź jaja obejmowała zgięcie kartki. Wyciąć kształt, który będzie podstawą kartki świątecznej.

  Czubek jajka postrzępić lekko, żeby wydawało się, że papierowy kurczaczek jest tak samo napuszony piórkami, jak prawdziwy. Guziki przykleić na główce kurczaka, będą stanowiły oczy.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Z pomarańczowego kawałka papieru technicznego wyciąć niewielki trójkąt. Wygiąć go lekko na ołówku, po czym od spodu przykleić kwadracik wycięty z taśmy piankowej. Przykleić dzióbek tuż pod oczami kurczaka.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Z pozostałych kawałków papieru technicznego wyciąć paski o różnej szerokości. Zamiast papieru technicznego można użyć również papieru ozdobnego, np. w kropki, w kratkę. Paski przyklejać od połowy brzuszka papierowego kurczaka do samego dołu, przycinając nadmiar papieru.Poza paskami, żeby kurczak wyglądał bardziej wiosennie, można przykleić do niego również sztuczne kwiatki, doklejając je na taśmie piankowej albo klejem.Gdy wszystkie elementy będą już na swoim miejscu, napisać w środku świąteczne życzenia.