Zakumaj.pl

Jak przygotować stół na przyjęcie komunijne?

Jak przygotować stół na przyjęcie komunijne?

Gdy jesteście już po pierwszej komunii, a twoje dziecko zdążyło rozpakować już wszelkie prezenty, czas zasiąść przy stole. Jest on wszak centralnym punktem przyjęcia, dlatego powinien być dopieszczony w najmniejszym nawet stopniu. Chodzi tu nie tylko o to, żeby było ładnie, ale również praktycznie i zgodnie z zasadami savoir-vivre. Jak udekorować stół na komunijne przyjęcie?

 • Niech dominuje biel

  Niech dominuje biel

  Przygotowując się do przyjęcia zastanów się z jakimi kolorami ono ci się kojarzy. Zapewne z bielą i ewentualnie złotem, prawda? Niech pierwsza komunia kojarzy się z czymś czystym i bezgrzesznych i niech ma to również swoje odbicie w dekoracji stołu. Powinien on być wyłożony białym obrusem, bez żadnych jaskrawych, wielokolorowych motywów. Dobrym elementem dekoracyjnym będą świeże, zielona, wiosenne kwiaty.

 • Pamiętaj o zasadach

  Jeśli dysponujesz niewielkim stołem, przy którym będzie musiało się zmieścić wiele osób, zapewne będziesz mieć problem z rozmieszczeniem wszelkich elementów. Postaraj się jednak zachować odpowiednie ustawienie sztućców na stole. Widelce znajdują się po lewej stronie talerza, ząbkami do góry. Nóż i łyżki po prawej stronie. Ostrze noża skierowane ma być w kierunku talerza. Sztućce ułóż w taki sposób, aby jako pierwsze były używane te, które są po zewnętrznej stronie.

 • Talerze

  Talerze

  Podobnie jak w przypadku sztućców, talerze też mają określone miejsce i czas. Na samym dole powinien znajdować się duży płaski talerz. Na nim stawiamy talerz na zupę. Po zebraniu talerzy obiadowych, w ich miejsce kładziemy talerzyki deserowe. Jeśli masz więcej miejsca na stole, możesz je po prostu ułożyć gdzieś z boku i w odpowiednim czasie każdy sobie weźmie.

 • Serwetki

  Nie ma nic gorszego dla gości, niż konieczność odchodzenia od stołu po to, by osuszyć kąciki ust. Jest to szczególnie uciążliwe wtedy, gdy masz do czynienia z rosołem, który jest bardzo częstym daniem na przyjęcie komunijne. Bardzo łatwo się nim ubrudzić, nawet zachowując wszelkie środki ostrożności. Nie zapomnij o tym, by każdy z gości miał swoją serwetkę. Złóż ją według uznania i połóż z lewej strony nakrycia.

 • Rozmieść mądrze dania

  Nie jesteś firmą cateringową i nikt nie będzie miał do ciebie pretensji, jeśli dania nie będą podane dokładnie w tym samym czasie. Jak wiadomo, przygotowanie posiłku dla wielu gości wymaga sporej ilości czasu, lecz postaraj się, aby żaden z gości nie pozostał głodny. Umieść potrawy na stole w taki sposób, aby każdy mógł dosięgnąć. Lepiej jest rozłożyć je na kilka mniejszych półmisków, niż na jednym dużym. Podobnie zrób z rosołem i rozlej do kilku waz.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz