Zakumaj.pl

Jak przygotować ziołowy kompres na opuchnięte oczy?

Jak przygotować ziołowy kompres na opuchnięte oczy?

Jest wiele sposobów na to, by ulżyć zmęczonym, podkrążonym albo opuchniętym oczom. Dziś jednak skupimy się tylko na jednym z nich. Mam na myśli kompres przygotowany wyłącznie z naturalnych składników, które mają właściwości odprężające. Do przygotowania takiego odwaru nie potrzebne są jakieś specjalne zdolności zielarskie czy kucharskie, więc poradzisz sobie z nim bez problemu. Okłady powinnaś stosować w zależności od potrzeb, jednak staraj się nie przekraczać liczby 2 – 3 razy w tygodniu.

 • Gotowanie wody

  Gotowanie wody

  Całość procesu musisz zacząć od nalania około dwóch szklanek wody do garnuszka. Następnie gotuj ją pod przykryciem, dopóki nie zacznie wrzeć. Gdy to się stanie, powinnaś zdjąć naczynie z palnika.

 • Napar

  Napar

  Żeby sporządzić napar, powinnaś dodać do wody dwa sekretne składniki. Są nimi suszona lawenda oraz nagietek. Wrzuć po jednej łyżeczce obu ziół. Następnie ponownie nakryj garnek pokrywką.

 • Odczekiwanie

  Teraz powinnaś odstawić napar gdzieś na bok. Wybierz miejsce, w którym naczynie nie będzie nikomu przeszkadzało, gdyż powinno tam postać około 45 minut. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie, aż mikstura uzyska temperaturę pokojową.

 • Lodówka

  Następnie przyszedł czas, by schłodzić napar. W tym celu umieść go w lodówce na około 2 godziny.

 • Nakładanie na oczy

  Nakładanie na oczy

  Po upływie wymaganego czasu możesz wyjąć garnek z lodówki. Zamocz dwa waciki w zimnym naparze, a potem połóż je na powieki. Pozostaw je na nich przez około 15 minut.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania naparu będą ci potrzebne:

2 szklanki wody

1 łyżeczka suszonej lawendy

1 łyżeczka suszonego nagietka