Zakumaj.pl

Jak przystroić kominek na Halloween?

Jak przystroić kominek na Halloween?

Zaprosiłeś do siebie znajomych na imprezę z okazji Halloween i brak ci pomysłu na wystrój wnętrza? Jeśli posiadasz kominek możesz zrobić ozdobę, która już na zawsze wyrządzi spustoszenie w ich psychice. Zafunduj im coś, co nie śniło im się nawet w najgorszych koszmarach. Wyobraź sobie taką sytuację. Twój dobry kumpel zaprasza cię na imprezę. Przychodzisz punktualnie. Od samego wejścia do domu, czujesz się jakoś dziwnie. Co więcej, szybko zauważasz, że twój kumpel również zachowuje się inaczej niż zwykle. Odpędzasz od siebie te myśli, tłumacząc sobie, że przecież jest Halloween i mroczny klimat tworzy takie niedorzeczne wyobrażenia. Po chwili, kumpel zaprasza cię, abyście usiedli przy kominku. Zanim jeszcze zdążysz usiąść, zauważasz kątem oka, że w kominku wcale nie znajdują się szczapy drewna tylko… ludzkie szkielety. Gdy podnosisz wzrok, i zerkasz na kumpla, widzisz, iż trzyma on w ręku siekierę i z przerażającym uśmiechem na ustach zaczyna zbliżać się w twoją stronę. A teraz pomyśl, iż taki scenariusz możesz osobiście zafundować swoim znajomym. Do dzieła!

 • Popiół

  Aby kominek wyglądał realistycznie, konieczne jest pozostawienie w nim popiołu. Sprawi to, iż osoba patrząca na tę iluzję da się jej ponieść. Musisz zadbać o to, by wyglądał ona jak najbardziej naturalnie, więc jeśli jeszcze nie używałeś w tym roku kominka i jest on czysty jak łza, spal w nim trochę drewna, lub nawet przynieś popiół z innego źródła, np. z ogniska, czy pieca.

 • Lampki choinkowe

  Lampki choinkowe

  Oczywiście w kominku nie będziemy nic palić, gdyż następna część dekoracji mogłaby ulec uszkodzeniu, lecz oczywiście płomieni nie mogłoby tutaj zabraknąć. W ich roli wystąpi choinkowe oświetlenie, oczywiście koniecznie w kolorze czerwonym, lub pomarańczowym. Zapewne nie masz takiego zestaw w swojej kolekcji, więc konieczne będzie zainwestowanie. Nie martw się jednak, przecież będziesz mógł to wykorzystać w czasie świąt, podczas dekorowania choinki, bądź domu, prawda? Rozmieść lampki w taki sposób, aby sprawiały wrażenie żarzących się polan. Czym głębiej, tym powinno ich być mniej.

 • Węgiel

  Już wiemy, że w tej ozdobie nic nie jest tym, czym się wydaje, więc i węgiel oczywiście nie będzie węglem. Zamiast niego, użyj przepuszczającej światło tkaniny. Może to być cieniutka firanka ubrudzona… węglem. Taką pomiętą, brudną firankę połóż na lampkach w taki sposób, by imitowała węgiel. Światło lampek musi być oczywiście przepuszczane i dobrze widoczne.

 • Szkielet

  Szkielet

  Na tkaninie imitującej popiół ułóż stertę zwierzęcych kości. Pamiętaj, by były w miarę suche. Dla lepszego efektu ubrudź je popiołem. Jeżeli posiadasz zwierzęcą czaszkę, również możesz ją tutaj umieścić, jednak jak wiadomo, nie jest ona łatwo dostępna. Ponadto aby efekt był bardziej realistyczny, musi to być ludzka czaszka, a tej nie dostaniemy w żadnym mięsnym, dlatego kup specjalną przezroczystą płachtę z rysunkiem ludzkiej czaszki, którą przytwierdzisz do otworu kominka. W ten sposób stworzysz iluzję, że mamy do czynienia z namacalną, prawdziwą czaszką w środku. Gotowe. Teraz tylko musisz zaaranżować cały wkręt i czekać na reakcje znajomych. Nie zapomnij tego nagrać!

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz