Zakumaj.pl

Jak samodzielnie wykonać świeczkę o aromacie czekoladowym?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak samodzielnie wykonać świeczkę o aromacie czekoladowym?

Świeczki powinny gościć zdecydowanie w każdym domu. Są nie tylko alternatywnym źródłem światła w tych chwilach, kiedy jest jakaś awaria i przerwa w dostawie prądu, ale także bardzo fajną dekoracją. Świeczki sprawdzają się także w roli czegoś, co buduje romantyczny albo rodzinny nastrój przy stole i z całą pewnością, jeśli są aromatyzowane, mogą spełniać rolę uspokajającą. Rzecz jasna, możemy takie zapachowe świeczki kupić w każdym dyskoncie i supermarkecie czy też w specjalnych sklepach, jednak jeśli masz w domu wiele białych, nie zapachowych podgrzewaczy, to z całą pewnością możesz nadać im czekoladowy aromat. Jak to zrobić? Sposób jest niezwykle łatwy, sama zobacz.

  • Przygotowanie puszki

    Do wykonania świeczki aromatyzowanej czekoladą będzie ci potrzebna puszka po napoju gazowanym lub też na przykład po kukurydzy czy fasoli konserwowej. Zamiast puszki możesz również użyć jakiegoś starego garnuszka, w który już się nie gotuje. Jeśli zdecydowałeś się na puszkę po napoju , to odetnij od niego górę, jeśli po kukurydzy, to zdejmij wieko. Pamiętaj, żeby przemyć bardzo dokładnie naczynie w środku, żeby nie miało żadnego zapachu, a potem wytrzeć je do sucha.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Czego potrzebujesz:

wosk (na przykład z białych, bezzapachowych podgrzewaczy)

knoty

gorzka czekolada (ilość zależy od użytego wosku)

puszka (np. po napoju gazowanym)

foremki do świeczek

Komentarze (1)
  • Gabi 109.241.137.*

    Szukałam akurat jakiegoś przepisu na zrobienie własnoręcznie świecy czekoladowej, więc wielkie dzięki! Mam nadzieję, że wasze wskazówki mi pomogą ;) ogólnie to zawsze kupuję świece w sklepie internetowym ale teraz chciałabym spróbować swoich sił w robieniu świecy czekoladowej ;)

  • 1
Dodaj komentarz