Zakumaj.pl

Jak spędzać niedzielę?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak spędzać niedzielę?

Współczesne życie stawia nam nieraz wymagania, którym trudno sprostać. Pracujemy coraz więcej, nieraz za wynagrodzenie niewspółmierne do włożonego wysiłku. Ale cieszymy się, że mamy pracę, bo wiele osób jest jej pozbawionych i jest im jeszcze trudniej. Zapominamy, że rytm naszego życia powinien być inny, że ważny jest czas na odpoczynek, oderwanie od codzienności. Służyć temu powinna niedziela, dzień tradycyjnie w naszej kulturze wolny od pracy. Jak spędzać niedzielę, by zregenerować siły i zgromadzić energię na nadchodzący tydzień, dowiesz się z tego artykułu.

  • Dzień wolny od pracy

    Niedziela powinna być dniem wolnym od pracy. Niestety, nie zawsze tak jest. W wielu zawodach pracuje się w rytmie ciągłym, pracownik otrzymuje dni wolne, ale często ma dyżury w niedziele. Często sami narzucamy sobie reżim całotygodniowej pracy ze względu na sytuację ekonomiczną. W niedziele odbywają się różne szkolenia i sesje na studiach zaocznych. Tak więc często się zdarza, że nie jesteśmy wolni w niedziele. To jednak nie znaczy, że nie możemy zregenerować sił. Czas, który nam pozostał po wywiązaniu się z obowiązków, powinniśmy obowiązkowo przeznaczyć dla siebie i zająć się tym, co daje nam najwięcej radości i pozwoli nam się zregenerować. Jeśli trzeba, poprośmy o pomoc członków rodziny – ktoś może nas w tym czasie wyręczyć w obowiązkach domowych.

Strona 1 z 6
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • Wojciech 37.247.65.*

    W niedziele chodzi się do kościoła aby spotkać Pana Jezusa i umocnić się tym spotkaniem na cały następny tydzień. Autorzy artukułu najwyraźniej o tym zapomnieli.

  • 1
Dodaj komentarz