Zakumaj.pl

Jak sprawić, by twoje CV było lepsze?

Jak sprawić, by twoje CV było lepsze?

Znasz tę sytuację? Budzisz się rano i pierwsze, co robisz, to włączasz komputer. Przeszukujesz kilka, jeśli nie kilkanaście stron z ofertami pracy i wysyłasz swoją kandydaturę praktycznie do wszystkich możliwych miejsc. Potem po śniadaniu wychodzisz z domu i idziesz na miasto w poszukiwaniu białych kartek z napisaniem „Zostaw swoje CV”, „Poszukujemy sprzedawców”, „Czekamy na ciebie”. Wszędzie tam również zostawiasz swoje CV z nadzieją, że w końcu się ktoś odezwie. Wieczorem powtarzasz rytuał poranny. Mija dzień, drugi, kolejny weekend i tydzień, a telefon wciąż milczy? Dla nikogo taka wizja szukania pracy nie jest zbyt przyjemna, ale niestety, czasami się zdarza. Jeśli chcesz, aby twoja kandydatura była dla potencjalnego pracodawcy albo rekrutera atrakcyjna, musisz postarać się zawalczyć o ich uwagę. Możesz to zrobić za pomocą dobrze napisanego CV. Ulepsz je i bądź bardziej skuteczny. Powodzenia!

  • Zdjęcie

    Według prawa pracodawcy nie mogą żądać od kandydatów, aby ci umieszczali swoje fotografie w życiorysach. Teoretycznie więc nie musisz tego robić, jednak jest to trochę tak, jak z randkowymi portalami: większe szanse mają ci, którzy zamieszczają swoje zdjęcie. Wbrew pozorom, jest to istotne. Dobrze wykonana fotografia może pokazywać twój profesjonalizm, ale także budzić zaufanie. Przestaniesz także być tak bardzo anonimową osobą – rekruter będzie mógł skojarzyć twoją twarz z doświadczeniem, które wpisałeś w życiorysie. Pamiętaj, że powinno być to zdjęcie specjalnie przygotowane na potrzeby CV, w schludnym ubiorze, z lekkim uśmiechem. Nie wstawiaj swojej fotografii z wakacji w Rzymie.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Pod swoim nazwiskiem, gdzieś w okolicach rubryki „dane osobowe”, możesz pokusić się o kilka zdań tak zwanego profilu zawodowego. To będzie twoja krótka prezentacja i od jej chwytliwości może zależeć to, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz