Zakumaj.pl

Jak stworzyć bransoletkę o kształcie kokardki?

Jak stworzyć bransoletkę o kształcie kokardki?

Kokardki są niezwykle modne. Można pokusić się o stwierdzenie, że rządzą, gdyż są wszechobecne. Znajdziesz je na bluzkach, butach, opaskach, kolczykach, naszyjnikach czy pierścionkach. Możesz również nosić je w formie bransoletki. Nie na niej, a jako bransoletę. Chciałabyś wiedzieć, jak to zrobić? Instrukcję znajdziesz poniżej. Taka biżuteria może okazać się wspaniałym prezentem dla bliskiej ci osoby.

 • Szablon kokardki

  Szablon kokardki

  Na kartce papieru narysuj szablon zbliżony do tego, który znajduje się na zdjęciu. Powinien mieć 25 cm długości 7 cm wysokości. Następnie go wytnij. Potem zaznacz dwie dziurki po bokach i sześć idących przez jego środek.

 • Szablon paska

  Następnie narysuj na kartce papieru pasek. Potem go wytnij.

 • Kokardka ze skóry

  Kokardka ze skóry

  Do wyciętego z papieru szablonu przyklej taśmę klejącą. Za jej pomocą przyklej go do kawałka skóry. Następnie wytnij identyczny kształt z materiału.

 • Dziurkowanie skóry

  Dziurkowanie skóry

  Następnym krokiem jest wycięcie w skórze dziurek. Zrób je w tych samych miejscach, w których znajdują się na szablonie. Gdy to będzie gotowe, możesz delikatnie odkleić papier od materiału. Dziurki powinnaś zrobić również w skórzanym paseczku.

 • Igła i nitka

  Igła i nitka

  Nawlecz nitkę na igłę. Następnie wbij ją w pierwszą z dziurek i przewlecz przez pozostałe. Na zdjęciu zobaczysz, jak dokładnie powinno to wyglądać.

 • Zszywanie

  Zszywanie

  Następnie przez środek skóry przewlecz nitkę. Aby uformować zakładki, musisz zacząć ją zaciskać. Sięgnij po szczypce lub kombinerki i mocno ściśnij kokardkę. Potem mocno zawiąż nitkę. Węzełek musi być na tyle mocny, by utrzymać kształt nawet po rozluźnieniu. Jeżeli martwisz się, że nitka nie wytrzyma, możesz użyć w tym miejscu nieco kleju.

 • Pasek

  Pasek

  Przyszła kolej na użycie wyciętego wcześniej paska. Owiń nim środek kokardki. Jeżeli okaże się za długi, będziesz musiała go dociąć. Teraz zszyj ze sobą oba końce paseczka.

 • Wykończenie

  Wykończenie

  Kiedy już wszystko pozszywasz, pozostało już tylko wykończenie. Żeby sprawić to, że nitka się nie rozwiąże, poprowadź ją dookoła paska.

 • Zatrzask i gotowe

  Zatrzask i gotowe

  Na końcach kokardki znajdują się otworki. W ich miejscu powinnaś umieścić zatrzask. I to tyle – bransoletka jest już gotowa.

Czego potrzebujesz:

Do stworzenia bransoletki będą ci potrzebne:

ostre nożyczki

kawałek skóry

szczypce do dziurkowania

szczypce, zacisk lub kombinerki

dwustronna taśma klejąca

kartka papieru

ołówek

grubsza igła

nitka

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz