Zakumaj.pl

Jak szybko i prosto przekonwertować film?

3.0 (razem głosów: 1)
Jak szybko i prosto przekonwertować film?

Każdy, kto posiada lub chce posiadać domową wideotekę, potrzebuje od czasu do czasu przekonwertowania filmu. Nie wszystkie formaty odbiera w posiadanym programie lub na telewizorze, dlatego trzeba sobie pomoc i zmienić format na odpowiedni. Jest to całkiem proste jeśli tylko wykorzysta się program – WinAVI Video Converter 7.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Na początku należy ściągnąć program ze strony internetowej twórcy. Jest on darmowy, więc jego posiadanie nie jest problemem. Następnie wystarczy kliknąć dwukrotnie na ikonkę programu i przeczekać krótką instalację. Zaraz po niej program WinAVI Video Converter 7 będzie gotowy do otwarcia.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Po otworzeniu programu należy spojrzeć na prawo, gdzie znajdują się ikonki oznaczające różne formaty. Wśród nich można wybrać format, na jaki chce się przekonwertować posiadane przez siebie wideo, np. RMVB na format Avi.

  Gdy wybierze się format, do zmiany należy w polu nr 1 wczytać film o formacie RMVB, natomiast w polu nr 2 wpisać docelowy folder, w którym ma się znaleźć przerobiony film. Jednocześnie dobrze jest pamiętać, że jeśli chce się uzyskać bardziej szczegółowe ustawienia wystarczy przejść w zakładkę „Zaawansowane”.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  W oknie opatrzonym tytułem „Zaawansowane” można spersonalizować przyszłą konwersję, jednak jeżeli nie ma się żadnych specjalnych potrzeb w tej kwestii lub w ogóle nie zna się na tym, najlepiej nic nie ruszać. Ustawienia podstawowe, posiadane przez program są w pełni wystarczające, aby osiągnąć dobry efekt.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Nacisnąć przycisk opatrzony poleceniem „OK” i rozpocząć konwertowanie pliku wideo. Konwertowanie trwa zazwyczaj 60 minut, niezależnie od tego, jaka jest jakość posiadanego sprzętu. Można w tym czasie robić mniej obciążające zadania na komputerze albo zająć się czymś poza nim. Nie jest zalecane włączanie podglądu filmu, ponieważ może to znacznie spowolnić proces.

  Gdy konwertowanie zostanie zakończone pojawi się okno z napisem „OK”. Należy nacisnąć tę opcję, a potem cieszyć się filmem.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz