Zakumaj.pl

Jak urządzić dom w greckim stylu?

0.5 (razem głosów: 1)

Grecja nieustannie kojarzy nam się z falami wód, ciepłem, słońcem, dobrym jedzeniem oraz oczywiście starożytną potęgą i mitologiami. Dla innych Grecja to po prostu bardzo miło spędzone, a teraz wspominane wakacje. Jedno jest jednak pewne, ten kraj zdecydowanie wyróżnia architektura oraz wystrój wnętrz. Charakterystyczne bielone i asymetryczne małe domki kojarzą nam się właśnie z Grecją, podobnie jak kwadratowe wzory-zawijasy i gliniane naczynia. Jeśli chciałabyś, by w twoim domu na stale zamieszkała Grecja, ten artykuł pomoże ci to zrobić. Przygotuj się jednak na małą rewolucję!

Jak urządzić dom w greckim stylu?
  • Dominujące kolory

    Dominujące kolory

    Jeśli chcesz, by już na pierwszy rzut oka widać było, że urządzenie twojego mieszkania inspirowane jest Grecją, koniecznie postaw na biel oraz kobaltowy błękit. To właśnie te dwa kolory najbardziej kojarzą się z tym słonecznym krajem. Najprościej będzie ci wprowadzić je po prostu na ścianach oraz suficie, bawiąc się czasem formą. Możesz na przykład na jednej z białych ścian postawić na kobaltowe wzorki. Kobalt, który sam w sobie jest mocnym akcentem kolorystycznym, ale z bielą wygląda dość łagodnie, można również pokazać w postaci butelek, doniczek, poduszek, świeczek czy obrazów. Dobrze będą także wyglądały ramy łóżka pomalowane właśnie w tym odcieniu.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • marta86 83.27.36.*

    Marzę o domu w tym stylu. W naszych polskich warunkach raczej o tym, co będzie wewnątrz, bo trudno wybudować coś zgodnego ze stylem greckiego domu. myślę o projekcie gotowym tylko nie wiem, który najepiej pasuje do greckiego stylu...

  • 1
Dodaj komentarz