Zakumaj.pl

Jak usunąć żelowe tipsy?

3.7 (razem głosów: 6)
Jak usunąć żelowe tipsy?

Wiele kobiet decyduje się na założenie żelowych tipsów. Później jednak pojawia się problem z ich zdjęciem. Po pewnym czasie trzeba to zrobić, bo zaczyna być widoczna naturalna płytka paznokcia, a to nie jest estetyczne. Jeśli nie masz możliwości, by udać się do kosmetyczki, musisz działać na własną rękę. Przeczytaj poniższy tekst, a poznasz kilka cennych rad, jak postępować podczas usuwania tipsów żelowych.

 • Pilnik

  Pilnik

  Spiłuj wierzchnią, przezroczystą warstwę tipsów, by dostać się do żelu.

  Chodzi tylko o to, by aceton miał szansę wniknąć do środka, więc nie musisz robić tego zbyt dokładnie. Wystarczy odrobinę naruszyć wierzchnią warstwę.

 • Nasączanie

  Nasączanie

  Następnie przygotuj 5 wacików i podziel je na pół. Potrzebnych ci będzie również dziesięć kawałków folii.

  Teraz przygotujesz tipsy do usunięcia. Połówki wacików nasącz acetonem i połóż na paznokciach. Następnie zawiń paznokcie w folię. Powinnaś tak je trzymać przez 7-10 minut.

 • Usuwanie

  Zdejmij waciki z acetonem z paznokci i zacznij usuwać żel za pomocą patyczka do manicure. Powinien swobodnie schodzić, odklejać się. Jeśli się zdarzy, że nadal jest z tym problem, nałóż aceton na paznokcie jeszcze na dwie minuty i po tym czasie spróbuj ponownie zeskrobać żel. Na pewno się uda.

 • Ostatnia faza

  Ostatnią czynnością, jaką musisz wykonać, jest wykończenie. Kiedy wszystko uda ci się usunąć, musisz doprowadzić płytkę paznokcia do porządku. Może się to wydawać trudne, ale odpowiednia determinacja i motywacja wystarczą. Ostatniej warstwy tipsów nie usuniesz acetonem. Umyj ręce i wypoleruj paznokcie, używając czterostronnej polerki. Wygładzisz je trochę. Po tej czynności weź pilnik do rąk i spiłuj paznokcie, tak jak ci się to podoba. Kształt jest dowolny. Może być zaokrąglony lub prostokątny. Teraz jest czas na pomalowanie paznokci wybranym lakierem. Wybór należy do ciebie.

Czego potrzebujesz:

5 wacików

aceton

10 kwadratowych kawałków folii

pilniczek do paznokci

polerka

Ostrzeżenia:

Pamiętaj o dwóch ważnych rzeczach. Jeżeli decydujesz się na samodzielne zdjęcie tipsów, nigdy nie odrywaj żelu z paznokcia. To musi być bardzo bolesne. Pod żadnym pozorem nie obgryzaj też żelu z paznokci. Jest tam wiele zarazków, a ty i tak w ten sposób nie uzyskasz ładnych, schludnych paznokci. Musisz zrobić wszystko delikatnie. Jeśli wykorzystasz nasze rady, na pewno osiągniesz sukces.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz