Zakumaj.pl

Jak utrzymać meble w czystości?

5.0 (razem głosów: 1)

Czyste, błyszczące meble bez plam, rys i zadrapań to ozdoba każdego wnętrza. Aby były nią zawsze, trzeba je starannie konserwować. Czyszczenie mebli nie jest sprawą prostą – są wykonane z bardzo różnych materiałów, a meble tapicerowane pokrywa się rozmaitymi tkaninami. Kilka podstawowych porad na temat tego, jak utrzymać meble w czystości, odnajdziesz w tym artykule.

Jak utrzymać meble w czystości?
  • Meble drewniane

    Meble drewniane

    Meble drewniane mogą być wykończone w różny sposób. Drewno pokrywa się politurą, lakierem, woskiem, maluje farbą albo impregnuje olejem. Czasem zdarza się, że meble zostały jedynie zabejcowane, bez impregnacji, albo pozostawiono naturalne drewno. Każdy rodzaj wykończenia wymaga innego traktowania. Wszystkie meble drewniane są podatne na uszkodzenia mechaniczne i zaplamienie oraz wrażliwe na wodę. Dlatego nie można ich myć wodą, jedynie przecierać wilgotną, miękką szmatką. Mebel wyszorowany ostrym zmywakiem i silnym środkiem czyszczącym zniszczy się – na jego powierzchni pojawią się rysy i odbarwienia.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Jeżeli nie wiesz, czy twój mebel jest politurowany, czy lakierowany, wykonaj w mało widocznym miejscu próbę. Natrzyj niewielką powierzchnię spirytusem lub denaturatem. Lakier pozostanie bez zmian, a politura stanie się biaława i miękka.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz