Zakumaj.pl

Jak utrzymać mieszkanie w czystości?

0.5 (razem głosów: 1)
Jak utrzymać mieszkanie w czystości?

Jak to miło, kiedy właśnie skończyliśmy sprzątać i mieszkanie lśni czystością. Niestety, na ogół dość krótko cieszymy się efektem swojej pracy. Bałagan i plamy szybko odzyskują utracone pozycje za sprawą innych domowników. I wcale nie dzieciaki czy zwierzęta są tu najgorsze. Można jednak z tymi problemami sobie poradzić – wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

  • Kilka podstawowych zasad

    Po pierwsze, trzeba pamiętać o sobie. O ile nie mieszkamy sami (w takim przypadku to, co sobie nabrudziliśmy, to sobie potem posprzątamy, chyba że mamy nadgorliwą mamę), inni domownicy także są odpowiedzialni za utrzymanie czystości w domu. Także dzieci i niechętne wszelkim porządkom nastolatki. Od członków rodziny należy wymagać, aby odkładali rzeczy na miejsce i nie tworzyli bałaganu; sprzątali po sobie, jeśli nabrudzą; reagowali na to, co się dzieje w domu (reguła kociej kuwety – sprząta ją ta osoba, która najpóźniej wraca do domu… niestety); brali udział w porządkach domowych i wykonywali przydzielone obowiązki.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Warto mieć pod ręką olejek z drzewa herbacianego, cytryny, ocet i sodę oczyszczoną – to naturalne i bardzo skuteczne środki czystości o wielu zastosowaniach.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz