Zakumaj.pl

Jak przygotować domową pastę do zębów?

Jak przygotować domową pastę do zębów?

Pasta do zębów to jeden z najczęściej używanych kosmetyków. Czyści zęby, zapewnia świeży oddech, a jeśli ma dobry skład, może nawet wybielić uzębienie. Żeby mieć pewność, że pasta spełni pokładane w niej nadzieje, można wyruszyć na poszukiwania najlepszej w sklepie albo przygotować pastę samodzielnie. Brzmi magiczne, jednak jest możliwe i całkiem proste.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Aby przygotować domową pastę, niezbędne jest przygotowanie następujących składników:
  * 3 łyżki glinki białej,
  * 1 łyżka kurkumy(opcjonalnie),
  * 1 łyżka olejku kokosowego,
  * 1 łyżka gorącej wody,
  * 1/2 łyżeczka soli,
  * 10 kropli olejku miętowego.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Do miseczki przesypać glinkę oraz sól. Przygotować ciepłą wodę – nie musi być wrząca – i zamieszać. Mieszać należy aż do uzyskania gładkiej masy.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Dodać olej kokosowy. Najlepiej, aby był w formie stałej – w sklepach możliwy jest do zakupienia zarówno stały, jak i płynny. Wymieszać olej dokładnie z pozostałymi składnikami, tworząc jeszcze gładszą pastę.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Do uzyskanej papki można dodać kurkumę, choć nie jest to konieczne. Jeżeli rezygnuje się z niej, wystarczy uzupełnić pastę o olejek miętowy, wymieszać, a następnie przełożyć do szklanego słoiczka. Powinna trochę zgęstnieć.Używać pasty rano i wieczorem, nakładając na szczoteczkę taką samą ilość, jak kupnej pasty.