Zakumaj.pl

Jak wykonać portfolio modelki?

Jak wykonać portfolio modelki?

O modelingu, czy to tym na wybiegach, czy też przed obiektywem aparatu, marzy bardzo wiele dziewczyn już od najmłodszych lat. Praca modelki kojarzy się bowiem z chodzeniem po wybiegach, ładnym makijażem, ciekawą fryzurą oraz setkami różnych kreacji. Mało kto jednak wie, że jest to także ciężka praca nad własnym ciałem, wiele godzin przygotowań do zdjęć czy pokazu oraz często życie na walizkach, gdyż aby pracować w tej branży, trzeba się przemieszczać po kraju, kontynencie, świecie. Pierwszym krokiem do stania się profesjonalną modelką jest wykonanie portfolio. Czym jest portfolio i jak je zrobić, by osiągnąć sukces? Przekonaj się sama.

  • Portfolio

    Portfolio to forma CV i listu motywacyjnego modelki. Jest to plik ze zdjęciami wykonanymi w różnych pozach, różnych kreacjach i na różnych tłach. Może on być rozsyłany w formie multimedialnej, na przykład poprzez profil na portalu społecznościowym, ale może być także wydrukowany. Takie wydrukowane portfolio musisz mieć przy sobie wówczas, gdy zostałaś zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, na przykład do jakiejś agencji modelek albo na casting do projektanta.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Możesz udać się także do profesjonalnej agencji modelek. Jeśli zostaniesz przez nią przyjęta, tamtejsi pracownicy wykonają ci portfolio.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz