Zakumaj.pl

Jak zacząć regularnie ćwiczyć?

Ładna, smukła i jędrna sylwetka jest nie tylko wymysłem mediów czy też współczesnym kanonem piękna, ale przede wszystkim dowodem na to, że kobieta dba o siebie, jak najlepiej potrafi. Rzecz jasna, nie do końca chodzi o to, żeby nosić rozmiar 34 czy 36, bo równie zgrabnym i aktywnym można być w rozmiarze 40 i czuć się z tym dobrze. Chodzi raczej o to, by nasze ciało oraz zdrowie nie były nam całkowicie obojętne i by chciało się nam o nie zadbać. Idealnym sposobem na to są po prostu regularne ćwiczenia. Nie muszą być one bardzo wymagające, czasochłonne ani też zaawansowane. Wystarczy, że ruch wprowadzisz do swojej codziennej rutyny, a sama zobaczysz, że natychmiast poczujesz się znaczenie lepiej. Jak zacząć regularnie ćwiczyć? Przekonaj się sama.

Jak zacząć regularnie ćwiczyć?
  • Motywacja to podstawa

    Wiele osób ma słomiany zapał – kupuje mnóstwo przyrządów, gadżetów, drogich ubrań tylko po to, by chęć do ćwiczeń minęła po kilku treningach. Nie to jest naszym celem. Pamiętaj, ze twoją motywacją nie mogą być fajnie wyglądające gadżety albo też chęć pochwalenia się tym w mediach społecznościowych. Sama musisz chcieć zmiany z jakiegoś ważnego dla siebie powodu, który wypływa z wewnątrz. Może to być chęć bycia bardziej pewną siebie, posiadania lepszej figury albo też poprawienia swoich wyników zdrowotnych.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (2)
  • 45marianna45 94.254.198.*

    Teraz jest moda na bycie wysportowaną osobą z dobrą kondycją. Karnety na siłownie i zajęcia fitness nie kosztują wiele. Jedyną przeszkodą w regularnym uprawianiu sportu jest nasza chęć i motywacja. Dobrze jest po prostu polubić ćwiczenia i nie traktować ich jako przymusu. Musimy sobie uświadomić, że ćwicząc robimy sobie przysługę. Poprawiamy kondycję, wydolność i figurę. Sport ma same zalety. Dobrym rozwiązaniem jest znaleźć partnerkę do ćwiczeń. Gdy nasz motywacja opadnie to będziemy mieli kogoś kto na nowo nas zmotywuje.

  • Maja 83.26.219.*

    Najlepiej to znaleźć kogoś z kim będziecie razem trenować bo będziecie się wzajemnie motywować i każde z was będzie miało świadomość że nie może zawieść drugiej osoby i być na treningu o umówionej porze. Ja poszłam z koleżanką wypróbować nową siłownię i mimo że moja koleżanka teraz chodzi tam na basen a ja na siłownię to zdążyłam poznać tam fajne koleżanki z którymi chodzę na wolne ciężary i zajęcia z zumby.

  • 1
Dodaj komentarz