Zakumaj.pl

Jak zamienić słoik w lampę solarną?

Jak zamienić słoik w lampę solarną?

O lampach solarnych można mówić wiele. Jak wiadomo, są dobre, bo ekologiczne. A skoro należą do produktów przyjaznych dla naszej planety i środowiska, zawsze będą polecane klientom. Jeżeli mamy być szczerzy – te najmniejsze i najkrócej świecące możesz dostać za śmiesznie małe pieniądze. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a w tym przypadku również z wyglądem. Jeżeli potrzebujesz czegoś, co jednocześnie będzie ładnie świeciło i ciekawie wyglądało w ogrodzie, przydałoby się zastanowić nad samodzielnym wykonaniem lamp solarnych. Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne również męczy cię ta myśl. Jeżeli nie pasują ci zwykłe lampy, które możesz kupić w sklepie, zrób własne lampy solarne i wykorzystaj do tego słoiki. Brzmi nieco dziwnie? Zapewniam cię jednak, że przygotowanie lamp solarnych ze słoików nie będzie niczym trudnym. A dokładne informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

  • Demontaż lamp solarnych

    Demontaż lamp solarnych

    Pierwszym etapem pracy przy lampionach będzie przygotowanie lamp solarnych. Musisz je całkowicie zdemontować po wyjęciu ich z opakowania. Bardzo ważnym momentem jest oddzielenie mechanizmu baterii słonecznej wraz z diodą od reszty lampy. Poz żadnym pozorem nie możesz go uszkodzić, gdyż wtedy stanie się całkowicie bezużyteczny. Najlepszym narzędziem do tej pracy będzie ostry nóż.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Czego potrzebujesz:

Do przygotowania lampionów będą ci potrzebne:

słoik SLOM z IKEI z przeźroczystym wieczkiem o pojemności 0,5 l

mała lampa solarna (ogrodowa)

farba w sprayu – efekt „mrożonego” szkła (Frosted Glass Finish)

kolorowa bibuła lub kalka

bateria AA

nóż

klej

Wskazówki:

Lampy solarne bez problemu kupisz w każdym markecie budowlanym. Możesz je również znaleźć w sklepach ogrodniczych lub na internetowych portalach aukcyjnych.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz